افزایش مصرف برق ایران به ۳۰۰۰ مگاوات

    یک مقام مسؤول در وزارت نیرو از افزایش ۳ هزار مگاواتی پیک مصرف برق ایران در سال ۹۵ خبر داد. به گزارش مهر، اسماعیل محسنی کبیر با اشاره به مشکلات شدید و کمبود منابع مالی در سطح صنعت برق ایران، گفت: براساس پیش‌بینی‌‌‌‌ها سال آینده پیک مصرف برق کشور برای فصل تابستان و […]

 

 

یک مقام مسؤول در وزارت نیرو از افزایش ۳ هزار مگاواتی پیک مصرف برق ایران در سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش مهر، اسماعیل محسنی کبیر با اشاره به مشکلات شدید و کمبود منابع مالی در سطح صنعت برق ایران، گفت: براساس پیش‌بینی‌‌‌‌ها سال آینده پیک مصرف برق کشور برای فصل تابستان و روزهای گرم سال ۲ تا ۳ هزار مگاوات افزایش می‌یابد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شبکه توانیر با اشاره به برنامه‌ریزی به منظور تکمیل مراحل ساخت و راه‌اندازی طرح‌های جدید نیروگاهی و تأسیسات جدید انتقال و توزیع برق در کشور برای تأمین برق تابستانی مشترکان، تصریح کرد: بر این اساس فاز اول نیروگاه برق سمنگان در استان کرمان سال آینده برای افزایش پایداری شبکه برق جنوب کشور در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

این مقام مسؤول با تأکید بر این‌که در حال حاضر اکثر تجهیزات سفارش این نیروگاه سفارش و در حال ساخت است، بیان کرد: خط انتقال این نیروگاه هم با مدیریت برق منطقه‌ای کرمان آماده راه‌اندازی شده است.

به گفته معاون برنامه‌ریزی و توسعه شبکه توانیر، پیش‌بینی می‌شود واحد بخار نیروگاه سمنگان هم تا پیش از فرا رسیدن پیک بار مصرف برق تابستانی به بهره‌برداری برسد.

در همین حال، سیدعلی بربند، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران پیش‌تر با اعلام این‌که پیش‌بینی می‌شود با لغو تحریم‌ها پیک مصرف برق با افزایش قابل توجهی روبه‌رو شود، گفته بود: سیاست دولت در دوران پساتحریم تزریق نقدینگی به فضای کسب و کار و به ویژه حوزه تولید و صنعت است و قطعاً اجرای این سیاست منجر به رونق تولید در کشور و به ویژه واحدهای صنعتی خواهد شد.

 

این مقام مسؤول با بیان این‌که براساس برآوردهای انجام شده پیش‌بینی می‌شود پیک مصرف برق صنایع استان تهران در دوران پساتحریم افزایشی ۱۸ تا ۲۰ درصدی را تجربه کند، تأکید کرده بود: از این رو جهش مصرف برق صنایع استان تهران تا سقف یکهزار و ۳۰۰ مگاوات دور از ذهن نیست.