معاون وزیر نفت:رومانی مشتری گاز ایران شد

   معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت از علاقه‌مندی رومانی به دریافت گاز از ایران خبر داد و گفت: شرکت‌های رومانی برای حضور در بخش‌های دریایی و خشکی و همچنین ساخت تجهیزات اعلام آمادگی کرده‌اند. امیرحسین زمانی‌نیا در گفت‌و‌گو با شانا درباره محور مذاکره با شرکت‌های رومانی که به همراه وزیر امور خارجه این […]

 

 معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت از علاقه‌مندی رومانی به دریافت گاز از ایران خبر داد و گفت: شرکت‌های رومانی برای حضور در بخش‌های دریایی و خشکی و همچنین ساخت تجهیزات اعلام آمادگی کرده‌اند.

امیرحسین زمانی‌نیا در گفت‌و‌گو با شانا درباره محور مذاکره با شرکت‌های رومانی که به همراه وزیر امور خارجه این کشور به تهران آمده بودند، اظهار کرد: رومانی به دنبال آن بوده که منابع دریافت گاز خود را متنوع کند از این رو علاقه‌مند به دریافت گاز از ایران است.

وی با بیان این که آن‌‌‌ها اعلام کرده‌اند برای متنوع کردن منابع دریافت گاز خود روی گاز ایران حساب می‌کنند، تصریح کرد: به آن‌‌‌ها اعلام شد که ایران طی ۴ تا ۵ سال آینده در موقعیتی قرار خواهد گرفت که روی این موضوع فکر کند تا گاز را به‌صورت ال‌ان‌جی به کجا بفرستد.

زمانی‌نیا با اشاره به این که در این هیأت شرکت‌های فعال در بخش دریا و خشکی حضور داشتند که علاقه‌مند به حضور و مشارکت در ایران بودند، افزود: همچنین آن‌‌‌ها برای ساخت تجهیزات نفت و گاز و مشارکت با شرکت‌های ایرانی اعلام آمادگی کرده‌اند.

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت درباره دیدار با ساچه نیز گفت: این شرکت علاقه‌مند است تا به‌عنوان نخستین مؤسسه‌ای باشد که خدمات پولی و مالی و پوشش بیمه‌ای به ایران ارایه می‌دهد.

وی تصریح کرد: امیدواریم این شرکت جدا از مناسبات دولتی و مذاکره با بانک مرکزی، پروژه‌های نفت و گاز را به‌صورت مستقل پوشش بیمه‌ای دهد.

امیرحسین زمانی‌نیا همچنین به سفر گروه بین‌المللی آکر سولوشنز نروژ به ایران و مذاکره با آن‌‌‌ها اشاره کرد و گفت: این گروه ضمن ابراز علاقه برای حضور در پروژه‌های صنعت نفت و گاز عنوان کردند آمادگی انتقال فن‌آوری به شرکت‌های ایرانی را دارند.

 

به گفته معاون وزیر نفت، گروه بین‌المللی آکر، دارای فن‌آوری‌های پیشرفته است که ایران نیز از حضور آن‌‌‌ها استقبال می‌کند.