احتمال انتشار اسکناس‌های درشت

مدیرعامل بانک ملت خبر داد احتمال انتشار اسکناس‌های درشت مدیرعامل بانک ملت از احتمال انتشار اسکناس‌های درشت از سوی بانک مرکزی پس از تغییر واحد پول ملی خبر داد. به گزارش مناقصه‌مزایده، هادی‌اخلاقی در خصوص مصوبه اخیر دولت درباره تغییر واحد پول کشور از ریال به تومان و تفاوت آن با طرح رفرم پولی و […]

مدیرعامل بانک ملت خبر داد

احتمال انتشار اسکناس‌های درشت

مدیرعامل بانک ملت از احتمال انتشار اسکناس‌های درشت از سوی بانک مرکزی پس از تغییر واحد پول ملی خبر داد.

به گزارش مناقصه‌مزایده، هادی‌اخلاقی در خصوص مصوبه اخیر دولت درباره تغییر واحد پول کشور از ریال به تومان و تفاوت آن با طرح رفرم پولی و حذف صفرها، به ایبنا گفت: در حال حاضر، عملاً تغییر نام پول به عنوان یک واقعیتی است که سالیان متمادی اتفاق افتاده و در جریان است.

مدیرعامل بانک ملت اظهارداشت: معمولاً مردم در مراودات خود از تومان استفاده می‌کنند و ریال عملاً حذف شده بنابراین جایگزینی تومان از گذشته انجام شده و هم‌اکنون دولت خواستار رسمی کردن این موضوع است.

اخلاقی تصریح‌کرد: علاوه بر این، در ایران چک‌‌ها هم به عنوان نمونه که یک صفر اضافه وجود دارد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و این تصمیم درستی بوده است و با رفرم پولی نیز تفاوت دارد.

 

وی درباره تأثیر تغییر واحد پولی کشور بر اقتصاد ایران گفت: چیزی قرار نیست تغییر کند که تأثیری در چرخه اقتصادی کشور داشته باشد و در بحث چاپ اسکناس‌های جدید هم باید به تدریج انجام شود و هزینه‌های آن قابل توجه نیست.