فسخ بزرگ‌ترین معامله تاریخ خصوصی‌سازی کشور به همین راحتی ممکن نیست!

معاون وزیر ارتباطات فسخ بزرگ‌ترین معامله تاریخ خصوصی‌سازی کشور به همین راحتی ممکن نیست! معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اختلاف مالی مالکان مخابرات با سازمان خصوصی‌سازی حل می‌شود و این موضوع مشکلی برای سهامداران ایجاد نمی‌کند. برات قنبری در گفت‌و‌گو با مهر، در مورد آخرین وضعیت اختلاف میان سازمان خصوصی‌سازی با مالکان سهام […]

معاون وزیر ارتباطات

فسخ بزرگ‌ترین معامله تاریخ خصوصی‌سازی کشور به همین راحتی ممکن نیست!

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اختلاف مالی مالکان مخابرات با سازمان خصوصی‌سازی حل می‌شود و این موضوع مشکلی برای سهامداران ایجاد نمی‌کند.

برات قنبری در گفت‌و‌گو با مهر، در مورد آخرین وضعیت اختلاف میان سازمان خصوصی‌سازی با مالکان سهام مدیریتی شرکت مخابرات ایران و اعلام فسخ این قرارداد، اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران در بورس است و اختلاف مالی مالکان هیچ ارتباطی با سهام این شرکت و سهامداران آن ندارد.

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران با تأکید بر این‌که خبری از فسخ قرارداد خرید مخابرات نیست، ادامه داد: بخش مدیریت مجموعه مخابرات ایران از مالکیت آن جدا است و اختلاف مالی با سازمان خصوصی‌سازی قابل حل بوده و حل می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که موضوع فسخ قرارداد واگذاری مخابرات به عنوان بزرگ‌ترین معامله تاریخ خصوصی‌سازی کشور به همین راحتی ممکن نیست و باید فرایندهای بسیاری طی شود، گفت: فسخ قرارداد اصلاً ضرورتی ندارد. چراکه هیچکس به دنبال پس گرفتن مخابرات نیست.

قنبری با تأکید بر این‌که دولت موافق بازگرداندن مخابرات نیست و علاقه‌ای به این موضوع ندارد، خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات ایران در بورس است و براساس قانون نظارت بورس به فعالیت خود ادامه می‌دهد. مالکان این شرکت نیز مشکلات مالی را رفع خواهند کرد.

به گزارش مهر، سازمان خصوصی‌سازی هفته گذشته فسخ قرارداد با مالک بلوک مدیریتی شرکت مخابرات ایران را به دلیل عدم انجام تعهدات مالی اعلام کرد.

 

براساس اصل ۴۴ قانون اساسی و با هدف خصوصی سازی، کنسرسیوم اعتماد مبین ۵ مهر سال ۱۳۸۸ توانست ۵۰ درصد به علاوه یک سهم از سهام شرکت مخابرات ایران را به ارزش ۷۸۰۰ میلیارد تومان خریداری کند. این معامله بزرگ‌ترین معامله تاریخ خصوصی‌سازی کشور شد.