اتصال ۱۴ هزار و ۲۳۶ نقطه به شبکه دولت

رییس مرکز فناوری اطلاعات ریاست جمهوری عنوان کرد اتصال ۱۴ هزار و ۲۳۶ نقطه به شبکه دولت رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری گفت: ۱۴ هزار و ۲۳۶ نقطه در کشور به شبکه دولت متصل هستند و ۳۰ سرویس در شبکه دولت فعال بوده و شبکه دولت به شبکه‌های دیگر متصل […]

رییس مرکز فناوری اطلاعات ریاست جمهوری عنوان کرد

اتصال ۱۴ هزار و ۲۳۶ نقطه به شبکه دولت

رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری گفت: ۱۴ هزار و ۲۳۶ نقطه در کشور به شبکه دولت متصل هستند و ۳۰ سرویس در شبکه دولت فعال بوده و شبکه دولت به شبکه‌های دیگر متصل است.

به گزارش فارس، عطاا…ملکی‌تبار در جلسه انعقاد تفاهمنامه‌های توسعه شبکه استانی دولت و دولت همراه اظهار داشت: فناوری اطلاعات یک ابزار برای افزایش راندمان شخصی است و می‌توان راندمان اداری را هم با فناوری اطلاعات افزایش داد.

وی بیان داشت: در دوران جنگ نیز افرادی که از تجهیزات ارتباطی مؤثرتری برخوردار بودند در عملیات‌‌ها عملکرد موفق‌تری داشتند.

رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری با اشاره به این‌که دولت‌داری و حکومت‌داری خوب نیز به استفاده از فناوری اطلاعات مربوط می‌شود، عنوان کرد: مقام معظم رهبری و رییس‌جمهوری بار‌ها در سخنان خود بر استفاده از فناوری اطلاعات تأکید کرده‌اند.

ملکی‌تبار ادامه داد: فناوری‌های ۲۰ سال اخیر بسیار متفاوت بوده و فناوری اطلاعات و ارتباطات در حال رشد است و در همه زمینه‌ها تأثیر می‌گذارد.

وی با بیان این‌که فناوری اطلاعات در حکومت‌داری هم مؤثر است، افزود: شرکت‌هایی که در فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری کرده‌اند، توقع دارند دولت از آنها حمایت کند.

رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: یکی از نقاط ضعف کشور این بوده که داشبورد دقیقی در جلوی چشم تصمیم‌گیران نبوده است و جایگاه فناوری اطلاعات در روابط شخصی و اداری باید ارتقا یابد که باید به سمت دولت هوشمند برویم.

ملکی‌تبار از دولت الکترونیک سخن به میان آورد و ابراز داشت: باید دولت هوشمند، عاقل و دانا داشته باشیم که از همه ابزار‌ها استفاده می‌کند.

وی عنوان کرد: ۱۴ هزار و ۲۳۶ نقطه در کشور به شبکه دولت متصل هستند و ۳۰ سرویس در شبکه دولت فعال بوده و شبکه دولت به شبکه‌های دیگر متصل است.

رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری یادآور شد: ابزارهای موبایل به کمک دولت می‌آید و دولت همراه را خواهیم داشت.

وی ابراز داشت: کشور ما به سمت دیتا رومینگ می‌رود تا مشترکان بتوانند از خدمات اپراتورهای مختلف استفاده کنند.