افزایش ۲۰ درصدی تولید میعانات گازی پالایشگاه ها

   تولید میعانات گازی پالایشگاه‌های کشور در ١١ ماه امسال با ٢٠ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به ٢٧,٨ میلیون مترمکعب رسید. معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران در گفت‌و‌گو با شانا با بیان این که در ١١ ماه پارسال، ٩١٧ هزار تن گوگرد نیز تولید شده است، اظهار کرد: این مقدار در […]

 

 تولید میعانات گازی پالایشگاه‌های کشور در ١١ ماه امسال با ٢٠ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به ٢٧,٨ میلیون مترمکعب رسید.

معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران در گفت‌و‌گو با شانا با بیان این که در ١١ ماه پارسال، ٩١٧ هزار تن گوگرد نیز تولید شده است، اظهار کرد: این مقدار در بازه زمانی یادشده امسال شاهد افزایش ۷ درصدی بوده است.

عبدالحسین ثمری افزود: تولید ال‌پی‌جی پالایشگاه‌های گاز کشور در بازه زمانی یادشده امسال با ٣٥ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به بیش از دو میلیون و ٥١٥ هزار متریک تن رسیده است.

وی با بیان این که در ١١ ماه پارسال، یک میلیون و ٣٥٤ هزار متریک تن اتان تولید شده است، اعلام کرد: این مقدار امسال با ۸ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه پارسال به بیش از یک میلیون و ٤٦٥ میلیون متریک تن رسیده است.

ثمری با بیان این که حجم فرآورش گاز در پالایشگاه‌های کشور طی ١١ ماه امسال شاهد افزایش ۷ درصدی بوده است، گفت: در بازه زمانی یادشده، ١٦٢,٥ میلیارد مترمکعب گاز فرآورش شده است.

وی در ادامه به حجم دریافت گاز از خط پنجم سراسری اشاره کرد و گفت: شرکت پالایش گاز بیدبلند در بازه زمانی یادشده بیش از دو میلیارد و ٧٦٢ میلیون مترمکعب و شرکت پالایش گاز فجرجم نیز یک میلیارد و ١٦٦ میلیون مترمکعب گاز از خط پنجم سراسری دریافت کرده‌اند.

 

معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران یادآور شد: در بازه زمانی یادشده، ۵ میلیارد و ٢١ میلیون مترمکعب گاز از فاز ١٢ و سه میلیارد و ٥٨٤ میلیون مترمکعب نیز از فاز ١٧ و ١٨ دریافت شده است.