مجری معروف، میزبانی را به ایران باز می‌گرداند؟

مجری معروف، میزبانی را به ایران باز می‌گرداند؟ با توجه به مناقشات سیاسی به وجود آمده بین ایران و عربستان، میزبانی دیدارهای نمایندگان دو کشور در لیگ قهرمانان آسیا به کشور ثالث واگذار شده؛ این در حالی است که تیمی از وکلای ایرانی به دنبال برطرف کردن این مشکل هستند. مجری معروف، میزبانی را به […]

مجری معروف، میزبانی را به ایران باز می‌گرداند؟

با توجه به مناقشات سیاسی به وجود آمده بین ایران و عربستان، میزبانی دیدارهای نمایندگان دو کشور در لیگ قهرمانان آسیا به کشور ثالث واگذار شده؛ این در حالی است که تیمی از وکلای ایرانی به دنبال برطرف کردن این مشکل هستند.

مجری معروف، میزبانی را به ایران باز می‌گرداند؟

به گزارش «ورزش سه»، رضا جاودانی، مجری صدا و سیما که جزو جامعه وکلای کشورمان نیز محسوب می‌شود در این تیم قرار دارد و یکی از افراد تنظیم کننده این لایحه محسوب می‌شود.

او در این خصوص به خبرنگار ما اینطور توضیح می‌دهد: «این مسأله مربوط به فصل گذشته لیگ قهرمانان است که سه باشگاه ذوب آهن، تراکتورسازی و سپاهان نمایندگان ایران محسوب می‌شدند و درگیر این مسابقات بودند. عربستان در آن مقطع اعلام کرد به دلیل مشکلات سیاسی و البته واهی در خصوص ناامنی ایران نمایندگانش به ایران نخواهند آمد؛ این در حالی است که ورزش همواره از سیاست جدا بوده است.»

جاودانی ادامه داد: در آن مقطع بنده به همراه آقای نجفی و چند دوست دیگر که در این زمینه خبره بودند از سوی باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال وکالت طرح لایحه‌ای در این خصوص را دریافت کردیم. در این لایحه موضوع مهم در خصوص رد ادعای واهی آنها این بود که کشورهایی مثل عراق، سوریه و افغانستان مسابقات مقدماتی جام جهانی خود را در ایران برگزار می‌کنند و طرح مسأله ناامنی با وجود دریافت مجوز این کشور‌‌ها از سوی afc عجیب و غیرواقعی است. بر همین اساس لایحه‌ای ترتیب دادیم و ارسال کردیم که مورد توجه نیز قرار گرفته است و در صورت مثبت شدن می‌تواند شرایط مناسبی برای فوتبال ایران ایجاد کند.

وی در خصوص این که پرونده در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: این لایحه فصل گذشته ارسال شده و البته مورد توجه نیز قرار گرفته است و قرار است در جلسه‌ای برای دفاعیات ایران در این خصوص تصمیم‌گیری شود. وقتی این لایحه به فیفا ارسال شد و قرار شد در CAS مورد بررسی قرار گیرد، دوستان اعلام کردند برای مراقبت از پرونده بهتر است وکیل سوئیسی نیز گمارده شود.

تصمیمی که به شخصه با آن موافق هستم. وکیل مناسبی هم نیز جذب شد. ما هم اکنون از طریق ایمیل در ارتباط هستیم و او با مشاهده لایحه، رضایت خود را از آن اعلام کرد و امیدوار به برطرف شدن این مشکل است. البته از عملکرد مناسب باشگاه و فدراسیون فوتبال نیز نباید غافل ماند. آنها نیز همکاری مناسبی در این رابطه در مسیر ارسال لایحه، پرداخت هزینه‌های مربوط به آن در فیفا و همچنین جذب وکیل سوئیسی داشتند.

 

وی درباره این‌که در صورت نهایی شدن این مسأله و صدور رای به سود ایران از چه زمانی نمایندگان ایران قادر به میزبانی از حریفان عربستانی خود خواهند بود، گفت: بعد از این‌که این پرونده به وکیل سوئیسی سپرده شد، از مراحل آن بعد از آن بی‌خبر هستم. اما طبق آخرین صحبت‌هایی که شده بود این پرونده در دی ماه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورتی که مورد تأیید قرار گیرد از همین فصل می‌تواند اجرا شود و نمایندگان عربستانی در ایران حضور پیدا کنند. نکته مثبت دیگر این پرونده در صورت برنده شدن، می‌تواند این باشد که فدراسیون عربستان باید تمام خسارت‌های نمایندگان ایرانی را پرداخت نماید. خسارت‌ها و هزینه‌هایی که در خصوص میزبانی در کشور ثالث انجام شده و… باید در صورت پیروزی در این پرونده به نمایندگان ایران پرداخت شود. همه چیز به این جلسه که برای طرح دفاعیات ایران در نظر گرفته شده، دارد و باید دید چه تصمیمی گرفته خواهد شد.