آمریکا با جنگ نیابتی و نقض برجام به دشمنی خود ادامه می‌دهد

    جانشین فرمانده کل ارتش گفت: آمریکا امروز با بازیگران جدید امثال تکفیری‌ها و ایجاد جنگ نیابتی در منطقه، نقض برجام و جنگ نرم که مخاطب اصلی آن جوانان کشور است به جنگ خود ادامه می‌دهد.به گزارش مهر، امیراحمدرضاپوردستان، جانشین فرمانده کل ارتش با حضور دردانشگاه هوایی شهید ستاری از روند فعالیت‌های آموزشی و […]

    جانشین فرمانده کل ارتش گفت: آمریکا امروز با بازیگران جدید امثال تکفیری‌ها و ایجاد جنگ نیابتی در منطقه، نقض برجام و جنگ نرم که مخاطب اصلی آن جوانان کشور است به جنگ خود ادامه می‌دهد.به گزارش مهر، امیراحمدرضاپوردستان، جانشین فرمانده کل ارتش با حضور دردانشگاه هوایی شهید ستاری از روند فعالیت‌های آموزشی و فنی این دانشگاه بازدید کرد.

وی در این بازدید که با حضور امیرنصیرزاده، معاون هماهنگ کننده نهاجا برگزار شد، با بیان این که دانشگاه هوایی شهید ستاری با تربیت افسران مؤمن و اندیشمند در بعد هوایی و فنی، خدمات بی‌نظیری به کشور ارایه داده است، گفت: شجره طیبه‌ای که این دانشگاه به نظام مقدس ایران اسلامی تقدیم کرده است حاصل تلاش‌ها و مجاهدت‌های دلسوزانه فرماندهان و اساتیدی است که دانش خود را در طبق اخلاص قرارداده‌اند.

پوردستان با اشاره به اقتدارآفرینی علم از دیدگاه امام علی(ع) افزود: اگر کشوری به سلاح علم مجهز باشد مقتدر، مستقل و پایدار خواهد بود و هیچ کشور بیگانه‌ای به خود اجازه تهدید، تحریم و نفوذ را نخواهد داد.

وی با بیان این‌که جنگ امروز جنگ علم و دانش است، اظهار داشت: مهم‌ترین مؤلفه قدرت ملی کشور بنیه‌های علمی آن کشور است، اگر نیروی مسلح مجهز به سلاح علم نباشد یارای مقابله با دشمن را نخواهد داشت. بنابراین نیروهای مسلح متناسب با تهدیدهای دشمن ظرفیت‌های علمی دفاعی خود را افزایش می‌دهند.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به مؤلفه‌های تهدید گفت: تهدیدی که امروز در مقابل ما وجود دارد جنگ ترکیبی است که پس از جنگ جهانی دوم اتاق‌های فکر و کانون‌های آینده‌پژوهی آمریکا با طراحی جنگ‌های ترکیبی سعی در تصرف کشورهای هدف در کوتاه‌‌ترین زمان ممکن را داشت.

وی ادامه داد: در این شیوه از جنگ، دشمن با استفاده از تمام ابزار‌های خود از جمله جنگ سخت، جنگ نرم، ظرفیت‌های رسانه‌ای و دیپلماتیک، سعی در تصرف کشور‌ها دارد. برنامه‌ای که کشور آمریکا سعی داشت پس از انقلاب، ایران اسلامی را درگیر خودش کند و در ابتدا با تحریم کردن اقتصاد ایران و مسدود کردن راه‌های ارتباطی با سایر کشور‌ها و همچنین با ساماندهی تروریست‌‌ها برای ترور عناصر تأثیرگذار و انقلابی کشور و بعد هم با روشن کردن آتش جنگ با رژیم بعثی در ایران اجرا کرد که به پاس خون شهدا و ایثارگری و جانفشانی رزمندگان موفق به این امر نشد.

پوردستان بیان داشت: این کشور امروز هم با همین شیوه و با بازیگران جدید امثال تکفیری‌ها و ایجاد جنگ نیابتی در منطقه، نقض برجام و جنگ نرم که مخاطب اصلی آن جوانان کشور است ادامه می‌دهد.

وی در پایان به مسؤولیت سنگین جوانان و دانشجویان کشور و به‌خصوص دانشجویان دانشگاه‌های نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: شما وارثان شهدای بزرگی همچون شهید بابایی، اردستانی، ستاری و دوران‌ها هستید، پرچم اسلام امروز در دستان شماست و این مسؤولیت بسیار بزرگی است که لازمه آن بصیرت و آگاهی و صبوری است.

 

امیر پوردستان در بدو ورود به دانشگاه هوایی شهید ستاری و با حضور در مزار شهدای گمنام به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.