درآمد نقدی ۸۵٫۵ درصدی ایران از قرارداد فروش نفت به ایتالیا

درآمد نقدی  ۸۵٫۵ درصدی ایران از قرارداد فروش نفت به ایتالیا ایران و انی به عنوان بزرگ‌ترین شرکت نفتی ایتالیا، قرارداد یکساله‌ای به منظور فروش روزانه ۶۰ تا ۱۰۰ هزار بشکه نفت خام برای سال ۲۰۱۷ امضا کردند که بزرگ‌ترین قرارداد فروش نفت به ایتالیایی‌‌ها است. به گزارش مهر، پس از آن‌که ایران قراردادی برای […]

درآمد نقدی  ۸۵٫۵ درصدی ایران از قرارداد فروش نفت به ایتالیا

ایران و انی به عنوان بزرگ‌ترین شرکت نفتی ایتالیا، قرارداد یکساله‌ای به منظور فروش روزانه ۶۰ تا ۱۰۰ هزار بشکه نفت خام برای سال ۲۰۱۷ امضا کردند که بزرگ‌ترین قرارداد فروش نفت به ایتالیایی‌‌ها است.

به گزارش مهر، پس از آن‌که ایران قراردادی برای فروش روزانه ۳۵ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام با شرکت ساراس ایتالیا امضا کرد، دومین قرارداد بلندمدت فروش نفت خام ایران با بزرگ‌ترین شرکت نفتی ایتالیا امضا شد.

براساس این قرارداد جدید، پیش‌بینی می‌شود از ابتدای ژانویه تا دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی دست‌کم روزانه ۶۰ هزار بشکه و تا سقف ۱۰۰ هزار بشکه نفت خام به صورت روزانه توسط شرکت ملی نفت ایران به انی ایتالیا فروخته شود.

صفرعلی کرامتی، معاون مدیر در بازاریابی و عملیات نفت خام امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با تأیید امضای قرارداد یکساله فروش نفت با شرکت انی ایتالیا گفت: براساس توافق انجام گرفته ۱۴٫۵ درصد از ارزش محموله‌های صادراتی به این شرکت ایتالیایی بابت تسویه سرمایه‌گذاری‌های انجام گرفته در فاز یک و دو میدان نفتی دارخوین خواهد بود.

این مقام مسؤول همچنین تأکید کرد: ۸۵٫۵ درصد ارزش محموله‌های نفت صادراتی ایران به انی ایتالیا هم به صورت نقد دریافت خواهد شد.

 

در همین حال سید محسن قمصری، مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت هفته جاری از آغاز فروش نفت خام ایران در قالب قراردادهای تک محموله به شرکت انی ایتالیا خبر داده و گفته بود به زودی قرارداد بلندمدت و یکساله‌ای برای فروش نفت خام با این شرکت ایتالیایی امضا خواهد شد.