طلای جهانی ثابت ماند

طلای جهانی ثابت ماند طلا در بازار جهانی در آستانه تعطیلات کریسمس که کاهش حجم معاملات را به دنبال داشته است، در آخرین روز هفته گذشته تغییر قیمت چندانی نداشت. به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور، ثابت بود و در ۱۱۳۱٫۷۶ دلار ایستاد. در بازار نیویورک، […]

طلای جهانی ثابت ماند

طلا در بازار جهانی در آستانه تعطیلات کریسمس که کاهش حجم معاملات را به دنبال داشته است، در آخرین روز هفته گذشته تغییر قیمت چندانی نداشت.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور، ثابت بود و در ۱۱۳۱٫۷۶ دلار ایستاد.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه بدون تغییر ماند و ۱۱۳۳٫۵۰دلار بود. بهای معاملات این بازار ۴۰ سنت یا کم‌تر از ۰٫۱ درصد کاهش یافت و در ۱۱۳۳٫۲۰ دلار بسته شد.

بازار منتظر گزارش آمار نهایی تولید ناخالص داخلی آمریکا در ۳ ماهه سوم و همچنین سفارش کالاهای بادوام آمریکایی در نوامبر و آمار هفتگی متقاضیان دریافت مزایای بیکاری است.

بانک مرکزی آمریکا هفته گذشته پس از این‌که برای نخستین بار در یک سال گذشته نرخ‌های بهره را افزایش داد، دورنمای ۳ دور افزایش نرخ‌های بهره در سال ۲۰۱۷ را مطرح کرد که تحت تأثیر انتظارات برای رشد اقتصادی سریعتر است.

آمار اقتصادی قویتر ممکن است باعث شود بانک مرکزی زودتر به افزایش نرخ‌های بهره اقدام کند و در نتیجه طلا که بازدهی ندارد، تحت فشار قرار می‌گیرد، زیرا نرخ‌های بهره بالاتر هزینه نگهداری این فلز ارزشمند را افزایش می‌دهد.

رونالد لیونگ، مدیرمعاملات در شرکت «لی چیونگ گولد» به رویترز گفت: بازار در حال و هوای تعطیلات است و در فاصله چند روز باقی مانده تا سال نو، معاملات بسیار اندکی وجود دارد.

شاخص دلار ۰٫۱ درصد اُفت کرد و به ۱۰۲٫۸۹۰ واحد رسید. این شاخص به ۱۰۳٫۶۵ واحد صعود کرده بود که بالا‌ترین سطح از دسامبر سال ۲۰۰۲ است.

ذخایر طلای «اس پی دی آر گلد تراست» که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا در جهان است، ۰٫۴۳ درصد کاهش یافت و به ۸۲۴٫۵۴ تن رسید. ذخایر این صندوق از نوامبر بیش از ۱۲ درصد کاهش یافته که منعکس کننده ضعیف شدن علاقه سرمایه‌گذاران به این فلز زرد است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰٫۳ درصد کاهش یافت و به ۱۵٫۸۹ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰٫۲ درصد کاهش، ۹۱۳٫۵۰ دلار معامله شد.

 

هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری برای هفتمین روز متوالی کاهش داشت و با ۰٫۶ درصد اُفت، در ۶۵۳٫۷۵ دلار ایستاد.