کودکان را از گندم و مشتقات آن محروم نکنید

کودکان را از گندم و مشتقات آن محروم نکنید مطالعات متخصصان تغذیه نشان می‌دهد که رژیم‌های غذایی فاقد گلوتن، بیش‌تر از آن که مفید باشند برای بدن انسان مضراتی به همراه دارند. در واقع هیچ شواهد علمی مبتنی بر مفید بودن رژیم غذایی فاقد گلوتن وجود ندارد. به گزارش سینا‌پرس با توجه به ظهور پدیده […]

کودکان را از گندم و مشتقات آن محروم نکنید

مطالعات متخصصان تغذیه نشان می‌دهد که رژیم‌های غذایی فاقد گلوتن، بیش‌تر از آن که مفید باشند برای بدن انسان مضراتی به همراه دارند. در واقع هیچ شواهد علمی مبتنی بر مفید بودن رژیم غذایی فاقد گلوتن وجود ندارد.

به گزارش سینا‌پرس با توجه به ظهور پدیده چاقی و شیوع آن در جوامع امروزی، تلاش‌های زیادی جهت کنترل و کاهش وزن از سوی افراد مختلف صورت می‌گیرد که در این میان رژیم‌های غذایی نقش مهمی ایفا می‌کنند. در میان آخرین مدهای رژیم غذایی ارایه‌شده در روزهای اخیر، رژیم غذایی مبتنی بر حذف گلوتن دیده می‌شود. متخصصان تغذیه در رابطه با این نوع از رژیم‌های غذایی اعلام کردند ریشه‌کن کردن گلوتن از رژیم غذایی کودکان، حتی اگر آن‌ها مبتلا به بیماری سلیاک (CD) نبوده و یا به گندم آلرژی نداشته باشند، ممکن است خطرات بیش‌تری نسبت به مزایای آن داشته باشد.