افزایش ۲۳ درصدی تولید کنسانتره مس تا پایان بهمن

  میزان تولید کنسانتره مس در کشور تا پایان بهمن ماه سال جاری ۲۳ درصد افزایش یافت. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت‌های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان […]

 

میزان تولید کنسانتره مس در کشور تا پایان بهمن ماه سال جاری ۲۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت‌های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه، ۸۹۳ هزار و ۸۳۹ تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۷۲۸ هزار و ۶۱۵ تن بود.

 میزان تولید این شرکت‌ها در بهمن ماه، ۸۹ هزار و ۱۰۴ تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۶۴ هزار و ۶۹ تن)، ۳۹ درصد رشد نشان می‌دهد.

از ابتدای فروردین تا پایان بهمن‌ماه جاری، مجتمع‌های «مس سرچشمه» و «مس میدوک»، ۲۱۳ هزار و ۹۸۰ تن «مس ‌آند» تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۲۱۱ هزار و ۶۰۷ تن)، یک درصد رشد نشان می‌دهد. همچنین این شرکت‌ها در بهمن ماه، ۱۵ هزار و ۳۸۸ تن «مس‌ آند» تولید کردند. میزان تولید «مس کاتد» مجتمع‌های مذکور با ۱۶ درصد افزایش در بهمن ماه امسال نسبت به بهمن ۹۳ (۱۶ هزار و ۱۰۲ تن)، به ۱۸ هزار و ۷۰۹ تن رسید. میزان تولید این محصول طی ۱۱ ماهه امسال، ۱۷۲ هزار و ۲۱۱ تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۱۷۶ هزار و ۷۵۷ تن)، ۳ درصد کاهش یافت.

مجتمع‌های مس سرچشمه و مس سونگون طی ۱۱ ماهه سال ۹۴، ۶ هزار و ۲۸۱ تن «مولیبدن» تولید کردند اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۵ هزار و ۹۹۷ تن بود که حاکی از رشد ۴٫۷ درصدی تولید این محصول است.

 

۳ مجتمع مس سرچشمه، مس سونگون و مس میدوک طی ۱۱ ماهه امسال، ۴۰ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۲۶۳ تن سنگ سولفیدی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۳۳ میلیون و ۳۸۷ هزار و ۷۲۳ تن بود که نشان‌دهنده افزایش ۲۲ درصدی تولید این محصول است. میزان تولید سنگ سولفیدی در بهمن ماه با ۲۴ درصد رشد نسبت مدت مشابه سال گذشته (۳ میلیون و ۱۳۵ هزار و ۸۰۱ تن)، به ۳ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۳۰۹ تن رسید.