دسترسی آسان به تنقلات، عامل اصلی پرخوری است

دسترسی آسان به تنقلات، عامل اصلی پرخوری است نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که داشتن دسترسی آسان به تنقلات و میان وعده‌ها در محل کار می‌تواند رفتار مصرفی افراد را افزایش دهد. این موضوع تأثیر مستقیمی در افزایش وزن و چاقی دارد. به گزارش سینا پرس بسیاری از شرکت‌ها برای تشویق و تقویت روحیه کارکنان […]

دسترسی آسان به تنقلات، عامل اصلی پرخوری است

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که داشتن دسترسی آسان به تنقلات و میان وعده‌ها در محل کار می‌تواند رفتار مصرفی افراد را افزایش دهد. این موضوع تأثیر مستقیمی در افزایش وزن و چاقی دارد.

به گزارش سینا پرس بسیاری از شرکت‌ها برای تشویق و تقویت روحیه کارکنان و افزایش بهره‌وری کار، تنقلات و نوشیدنی رایگان به آنها ارایه می‌کنند. با این حال، تنقلات ناسالم ممکن است باعث همه‌گیری بیماری چاقی در محل کار شود. پژوهشگران در مطالعات جدید خود دریافتند که داشتن دسترسی آسان و دائمی به تنقلات و نوشیدنی رایگان نرخ مصرف آنها را افزایش می‌دهد.

این موضوع کمی تعجب‌آور است که حتی وجود چند قدم فاصله بین تنقلات و نوشیدنی‌ها، تغییرات قابل‌توجهی در تکرار مصرف آنها به همراه داشت. همچنین در این مطالعات مشخص شد که مصرف تنقلات در مردان بیش‌تر از زنان است.

 در این میان هرچه ظروف تنقلات به نوشیدنی‌ها نزدیک‌تر قرارداده شد، مردم تمایل بیش‌تری به خوردن پیدا کردند، نتایج به دست آمده حاکی از این موضوع است که حتی فاصله چند ده سانتی‌متر نیز در این امر قابل اهمیت است.

ارنست بسکین، سرپرست این تیم تحقیقاتی و کارشناس رفتار مصرف‌کننده و استاد دانشگاه سنت جوزف در ایالات‌متحده آمریکا درمورد موضوع فوق گفت: این مسأله کمی تعجب‌آور است که حتی وجود چند قدم فاصله بین تنقلات و نوشیدنی‌ها، تغییرات قابل‌توجهی در تکرار مصرف آنها به همراه داشت. همچنین در این مطالعات مشخص شد که مصرف تنقلات در مردان بیش‌تر از زنان است.

بسکین در ادامه توضیحات خود به این موضوع نیز اشاره کرد که عوامل متعددی رفتار مصرف‌کننده را بدون آن که متوجه شویم، تحت‌تأثیر قرار می‌دهند؛ مانند راحتی و یا نزدیکی نسبی به منابع مورد نظر.

در نظر گرفتن موضوع فوق‌الذکر در مطالعات مرتبط با این حوزه، برای کمک به آموزش افراد درمورد تصمیم‌گیری سالم، بسیار حایز اهمیت هستند.

 

پژوهشگران در این رابطه پیشنهاد می‌کنند که دخالت‌های بالقوه برای کاهش مصرف تنقلات در محل کار می‌تواند منجر به کاهش مصرف تنقلات و میان وعده‌های ناسالم مانند شکلات، پیراشکی، چیپس و… شود. اقدامات توصیه شده در این زمینه شامل گزینه‌هایی مانند حرکت به سوی میان وعده‌های سالم‌تر از قبیل میوه‌ها و مواد غذایی سالم است. به باور کارشناسان، دورتر از دسترس قراردادن تنقلات نا سالم به روش‌های مختلفی از جمله قراردادن آنها در آبدارخانه و یا در یک دستگاه فروش اتوماتیک رایگان نیز می‌توانند گزینه‌های مناسبی محسوب شوند.