درخواست از اپل برای باز کردن قفل آیفون قاتل سفیر روسیه

درخواست از اپل برای باز کردن قفل آیفون قاتل سفیر روسیه مقامات روسیه از اپل خواسته‌اند تا قفل آیفون ۴S فردی که سفیر این کشور در ترکیه را ترور کرد، باز کند. به گزارش فارس به نقل از هکرنیوز مقامات ترکیه و روسیه از اپل می‌خواهند در دور زدن پین کد آیفون ۴S به آن‌‌ها […]

درخواست از اپل برای باز کردن قفل آیفون قاتل سفیر روسیه

مقامات روسیه از اپل خواسته‌اند تا قفل آیفون ۴S فردی که سفیر این کشور در ترکیه را ترور کرد، باز کند.

به گزارش فارس به نقل از هکرنیوز مقامات ترکیه و روسیه از اپل می‌خواهند در دور زدن پین کد آیفون ۴S به آن‌‌ها کمک کند تا از این طریق روابط بین این قاتل با گروه‌های تروریستی را پیدا کنند.

مقامات روسی گروهی از کارشناسان را به ترکیه اعزام کرده‌اند تا در باز کردن قفل آیفون به مقامات این کشور کمک کنند، هرچند انتظار می‌رود اپل پاسخ مثبتی به درخواست نداشته باشد.

در بحث بین اپل و FBI، اپل از کمک به باز کردن قفل آیفون تیرانداز سان‌برنادیو سر باز زد و زمانی‌که FBI از کمک اپل ناامید شد، با پرداخت ۱٫۳ میلیون دلار به یک گروه نفوذ توانست قفل آیفون را باز کند اما اطلاعاتی در این تلفن همراه پیدا نکرد که در بررسی‌ها بتواند کمکی بکند.

 

سفیر روسیه در آنکارا در حین بازدید از یک نمایشگاه عکس، مورد اصابت گلوله‌های پلیس جوانی قرار گرفت که فریاد «انتقام حلب» سر داده بود و کشته شد.