بهره‌برداری از ۱۰۰ مگاوات برق تجدیدپذیر تا پایان سال

بهره‌برداری از ۱۰۰ مگاوات برق تجدیدپذیر تا پایان سال مدیرعامل توانیر اظهار داشت: براساس ارزیابی دولت، توانیر به عنوان یکی از ۱۰ شرکت بزرگ کشور معرفی شده است و این موضوع نشانگر آن است که با توجه به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، شرکت توانیر می‌تواند نقش مهمی را در توسعه کشور ایفا کند. به گزارش ایلنا، […]

بهره‌برداری از ۱۰۰ مگاوات برق تجدیدپذیر تا پایان سال

مدیرعامل توانیر اظهار داشت: براساس ارزیابی دولت، توانیر به عنوان یکی از ۱۰ شرکت بزرگ کشور معرفی شده است و این موضوع نشانگر آن است که با توجه به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، شرکت توانیر می‌تواند نقش مهمی را در توسعه کشور ایفا کند.

به گزارش ایلنا، آرش‌کردی با بیان این مطلب که توانیر عهده‌دار ۶ مسؤولیت مهم در کشور است، افزود: تک‌رقمی شدن نرخ تلفات در شبکه‌های توزیع برق، طرح فهام، استفاده از سامانه‌های هوشمند و برق‌رسانی به روستاهای ۱۰ تا ۲۰ خانوار از جمله این امور هستند.

کردی با اشاره به این که در ارزیابی اخیر دولت، شرکت مادر تخصصی توانیر به عنوان یکی از ۱۰ شرکت بزرگ کشور معرفی شده است، افزود: با توجه به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، شرکت توانیر می‌تواند نقش مهمی را در توسعه کشور ایفا کند.

مدیرعامل توانیر با اشاره به این‌که هم‌اینک ۳۴۴ روستای فاقد برق در کشور داریم، اظهار داشت: تعداد ۳۴ هزار خانوار عشایری فاقد برق نیز در کشور داریم که تلاش می‌کنیم تا هرچه زودتر به آن‌ها نیز برق‌رسانی کنیم.

کردی از برق‌رسانی به روستاهای فاقد برق به عنوان تحول در برق رسانی یاد کرد و افزود: در حال حاضر روستاهای صعب‌العبور نیز از طریق انرژی فتوولتاییک برق دار می‌شوند.

وی با اشاره به این‌که شرکت مادر تخصصی توانیر برنامه تکمیل و بهره‌برداری از ۳ هزار مگاوات نیروگاه تولید پراکنده را در دستور کار خود دارد، گفت: ۱۵۶۱ مگاوات موافقتنامه جدید نیز دریافت کرده‌ایم که نیاز به تأمین تسهیلات از محل صندوق ذخیره ملی داریم.

کردی با بیان این‌که در بخش فهام و اجرای سامانه AMI و شروع هوشمند‌سازی جزو کشورهایی هستیم که ساخت کنتور در آن‌ها بومی شده است، افزود: در سال جاری، ۴۰۰ هزار کنتور هوشمند با اولویت مشترکان دیماندی، صنعتی و کشاورزی نصب شده و قرارداد جهت اجرای طرح فهام در مناطق ۵ گانه کشور با مرکزیت استان‌های تهران، مشهد، اهواز، زنجان و بوشهر منعقد شده است.

 

وی با بیان این‌که در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر نیز، امسال ۱۰۰ مگاوات تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: در زمان حاضر ۲۷۱ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در کشور فعال است.