۱۰۰ درصد با پرداخت بدهی تأمین‌اجتماعی طی ۵ سال موافق هستم

رییس مجلس ۱۰۰ درصد با پرداخت بدهی تأمین‌اجتماعی طی ۵ سال موافق هستم رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر گفت: بنده ۱۰۰ درصد موافق هستیم که بدهی تأمین اجتماعی در طی ۵ سال اجرای برنامه پرداخت شود. به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی‌دلیگانی طی تذکری با استناد به ماده ۲۲ […]

رییس مجلس

۱۰۰ درصد با پرداخت بدهی تأمین‌اجتماعی طی ۵ سال موافق هستم

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر گفت: بنده ۱۰۰ درصد موافق هستیم که بدهی تأمین اجتماعی در طی ۵ سال اجرای برنامه پرداخت شود.

به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی‌دلیگانی طی تذکری با استناد به ماده ۲۲ آیین‌نامه و در جریان رسیدگی به ماده‌ای از لایحه برنامه ششم توسعه اظهارکرد: بنده هر چه این ماده ۱۳ این لایحه مربوط به سازمان تأمین‌اجتماعی را مطالعه کردم متوجه نشدم چرا هیأت رییسه می‌خواهد بخش‌هایی از این بند را حذف کند.

وی افزود: در حالی که در مصوبه کمیسیون تلفیق عنوان نفت خام نیز در بند ۱ این ماده ذکر شده بود و خود تأمین اجتماعی هم پالایش نفت دارد اما در این بند عنوان فرآورده‌های نفتی ذکر شده است.

براساس این گزارش، علی لاریجانی که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: تأدیه بدهی‌های سازمان تأمین اجتماعی پیشنهاد بنده به کمیسیون تلفیق بود.

رییس قوه مقننه خاطرنشان‌کرد: وقتی ۱۲۰ هزار میلیارد بدهی وجود دارد قطعاً سازمان نمی‌تواند وظایفش را انجام دهد؛ بنابراین باید منابعی در نظر گرفته شود تا این مسأله عملی شود.

 

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان‌کرد: ۱۰۰ درصد موافق هستم بدهی تأمین‌اجتماعی در۵ سال داده شود تا مشکل کارگران حل شود بنابراین باید از مسیری برویم که این اتفاق رخ دهد.