بازنگری در قانون پیش فروش ساختمان با هدف مقابله با کلاهبرداری

بازنگری در قانون پیش فروش ساختمان با هدف مقابله با کلاهبرداری عضوهیأت رییسه کمیسیون عمران مجلس، با تأکید بر ضرورت بازنگری در قانون پیش فروش ساختمان، گفت: برخی ایردات وارده به این قانون خود بستری برای بروز کلاهبرداری و فروش یک ساختمان به چند نفر را فراهم می‌کند. به گزارش خانه ملت، حسین نیازآذری با […]

بازنگری در قانون پیش فروش ساختمان با هدف مقابله با کلاهبرداری

عضوهیأت رییسه کمیسیون عمران مجلس، با تأکید بر ضرورت بازنگری در قانون پیش فروش ساختمان، گفت: برخی ایردات وارده به این قانون خود بستری برای بروز کلاهبرداری و فروش یک ساختمان به چند نفر را فراهم می‌کند.

به گزارش خانه ملت، حسین نیازآذری با تأکید برضرورت بازنگری در قانون پیش فروش ساختمان، گفت: قانون فعلی پیش فروش مسکن دغدغه‌هایی بسیاری میان فروشندگان و خریداران ایجاد کرده که برای رفع آن‌ها باید بازنگری در این قانون در دستور کار قرار بگیرد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که بازنگری در قانون پیش فروش مسکن با هدف شفاف‌سازی فعالیت‌ها و حمایت از ساخت و ساز انجام می‌شود، تصریح‌کرد: متأسفانه نقش کمیسیون عمران مجلس در این قانون کم رنگ و نقش کمیسیون قضایی و حقوقی پررنگ دیده شده و که این باعث شده ایرادات این قانون بیش‌تر در حوزه عمرانی باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تأکید بر این‌که در این قانون دفاتر اسناد رسمی جایگزین مشاوران املاک شده‌اند، تصریح‌کرد: دفاتر اسناد رسمی و مشاوران املاک در عمل نمی‌توانند این قانون را اجرا کنند.

مجلس پیگیر برچیده شدن بساط کلاهبرداری در حوزه صنعت ساختمان است

وی با بیان این‌که کمیسیون عمران مجلس خواهان برچیده شدن بساط کلاهبرداری در حوزه صنعت ساختمان است، گفت: برخی ایردات وارده به این قانون خود بستری برای بروز کلاهبرداری و فروش یک ساختمان به چند نفر را فراهم می‌کند.

نیازآذری ادامه داد: بازنگری در قانون پیش‌فروش ساختمان برای مسدودکردن زمینه کلاهبرداری و سودجویی در معاملات مسکن ضروری است.

وی افزود: با بازنگری قانون پیش فروش ساختمان منافع خریداران و فروشندگان مسکن لحاظ خواهد شد.

 

عضو هیأت رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بازنگری در قانون پیش فروش ساختمان هنوز در کمیسیون عمران مجلس آغاز نشده اما به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت.