شاخص کل بورس به کانال ۷۹ هزار واحدی فرو ریخت

شاخص کل بورس به کانال ۷۹ هزار واحدی فرو ریخت معامله‌گران بورس تهران دیروز نیز شاهد قرمزپوش شدن دسته‌جمعی نماگرهای تالار شیشه‌ای بودند؛ بازاری که علی‌رغم تکاپوی حقوقی‌‌ها برای تثبیت شاخص، اما با فشار عرضه دیروز به کانال ۷۹ هزار واحدی عقبگرد کرد. به گزارش فارس، شاخص کل هموزن اما با کاهش ۱۳ واحدی عدد […]

شاخص کل بورس به کانال ۷۹ هزار واحدی فرو ریخت

معامله‌گران بورس تهران دیروز نیز شاهد قرمزپوش شدن دسته‌جمعی نماگرهای تالار شیشه‌ای بودند؛ بازاری که علی‌رغم تکاپوی حقوقی‌‌ها برای تثبیت شاخص، اما با فشار عرضه دیروز به کانال ۷۹ هزار واحدی عقبگرد کرد.

به گزارش فارس، شاخص کل هموزن اما با کاهش ۱۳ واحدی عدد ۱۵ هزار و ۸۱۶ واحد را برای خود ثبت کرد.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور با کاهش ۳۸۹ واحدی به عدد ۸۸ هزار و ۳۹۸ واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۲۰۱۸ واحدی به عدد ۵۶ هزار و ۸۱۱ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۳۷۵ واحد کاهش روی رقم ۱۶۹ هزار و ۴۵۸ واحد متوقف شد.

همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش ۷ واحدی به عدد ۸۶۰ واحد رسید.

براساس این گزارش معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت ملی صنایع مس ایران با ۳۵ واحد، فولاد مبارکه با ۲۸ واحد و کشتیرانی ج.ا.ا با ۲۴ واحد کاهش بالا‌ترین تأثیر منفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی با دو واحد و سیمان بجنورد و پارس سوییچ هر یک به میزان یک واحد افزایش بیش‌تری تأثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات دیروز بورس تهران به بیش از ۲۸۵ میلیارد دلار بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۱۴۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۲ هزار و ۶۷۷ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات این روز نماد معاملاتی شرکت‌های فنرسازی خاور، سرمایه‌گذاری ساختمان ایران، بیمه پاسارگاد، اوراق اجاره بوتان از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری مسکن شمال‌غرب متوقف شود.

 

همچنین در بازار معاملات عمده فرابورس ۹۹۰ میلیون سهم شرکت خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی از مجموعه شرکت‌های وابسته به این صندوق به قیمت هر سهم ۱۲۳ تومان کشف قیمت و میان شرکت‌های تابعه این صندوق معامله شد.