رشد ۲۸۷درصدی حجم معاملات آتی سکه

رشد ۲۸۷درصدی حجم معاملات آتی سکه حجم معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران، طی روز شنبه به رقم ۱۱ هزار و ۸۲۴ قرارداد و ارزش آن به یک هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال رسید که نسبت به معاملات پنجشنبه گذشته رشد ۲۸۷ درصدی را تجربه کرد، چرا که حجم معاملات طی این روز به […]

رشد ۲۸۷درصدی حجم معاملات آتی سکه

حجم معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران، طی روز شنبه به رقم ۱۱ هزار و ۸۲۴ قرارداد و ارزش آن به یک هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال رسید که نسبت به معاملات پنجشنبه گذشته رشد ۲۸۷ درصدی را تجربه کرد، چرا که حجم معاملات طی این روز به ۳ هزار و ۵۰ قرارداد رسیده بود.

به گزارش« پایگاه خبری بورس کالای ایران»، بازار سکه آتی و نقدی طی روز گذشته با روند افزایشی قیمت روبه‌رو شد که کارشناسان عامل اصلی آن را افزایش بهای اونس طی معاملات روز جمعه و عبور ارزش دلار از مرز ۴ هزار تومان عنوان کردند.

به این ترتیب طی معاملات این روز هر ۵ سررسید بازار آتی با روند افزایشی رو به رو شد.

بر این اساس، روز گذشته سکه تحویل دی ماه با افزایش۰٫۵۴درصدی به قیمت یک میلیون ۱۵۳ هزار تومان رسید. از سویی قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون و ۱۶۷ هزار تومان معامله شد و ۰٫۵۱ درصد رشد داشت. این در شرایطی است که سکه تحویل اردیبهشت سال آتی با افزایش قیمت ۰٫۴۶ درصدی با نرخ یک میلیون و ۱۸۲هزار تومان به فروش رسید. همچنین سررسید تیر سال آینده با نرخ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد و رشد ۰/۵۳درصدی را به ثبت رساند و در پایان نیز سر رسید شهریور ماه با افزایش ۰٫۵۸ درصدی با قیمت یک میلیون و ۲۱۷ هزار تومان معامله شد.