قرارگاه امنیت انتخاباتی تشکیل شد

سخنگوی نیروی انتظامی قرارگاه امنیت انتخاباتی تشکیل شد سخنگوی نیروی انتظامی از تشکیل قرارگاه امنیت انتخاباتی در چهاردهمین نشست خبری خود خبر داد. به گزارش ایلنا، منتظرالمهدی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه از راه‌اندازی سامانه پیامکی ۱۱۰ خبر داد و گفت: این سامانه یک‌طرفه و پل ارتباطی گزارش‌های مردمی به پلیس است. وی […]

سخنگوی نیروی انتظامی

قرارگاه امنیت انتخاباتی تشکیل شد

سخنگوی نیروی انتظامی از تشکیل قرارگاه امنیت انتخاباتی در چهاردهمین نشست خبری خود خبر داد.

به گزارش ایلنا، منتظرالمهدی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه از راه‌اندازی سامانه پیامکی ۱۱۰ خبر داد و گفت: این سامانه یک‌طرفه و پل ارتباطی گزارش‌های مردمی به پلیس است.

وی ادامه داد: پلیس گزارش‌ها را پیگیری و بعد از بررسی نسبت به رفع آن‌ها اقدام می‌کند.

به گفته سخنگوی ناجا، هم اکنون قرار گاه انتخابات راه‌اندازی شده و پلیس یکی از مراکز ۴ گانه استعلامات در کنار قوه قضاییه وزارت اطلاعات و سازمان ثبت است و در کنار این سازمان‌ها فعالیت خود را تمام و کمال انجام می‌دهد.

منتظرالمهدی افزود: موتورسیکلت‌های کاربراتوری همچنان پلاک نمره نمی‌شود، ۱۱ میلیون موتور در کشور تردد دارند که ۳ میلیون موتورسیکلت در حال حاضر در تهران تردد دارد و این تعداد سهم به‌سزایی در آلودگی هوا دارد.

سخنگوی ناجا تصریح کرد: کاهش ۳ درصدی میزان جان‌باختگان تلفات رانندگی نسبت به آمار سال گذشته که ۲٫۶ درصد بود نیز جزو برنامه‌های خوبی است که پلیس راهور به اجرا گذاشته هر چند که تلفات یک نفری هم برای رانندگی زیاد است و باید این رقم صفر شود.

۶۹ هزار و ۸۵۱ مورد پرونده درباره نزاع تشکیل شده است

وی ارزش ریالی کشفیات قاچاق را در امسال ۱۷ تریلیارد و ۴۴ میلیارد و ۶۲۷ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۹۸۴ ریال برشمرد و گفت: کاهش ۱۹درصدی نزاع در تهران و سپس در خراسان‌رضوی، فارس، یزد، کهگیلویه‌وبویراحمد و کیش بوده و ۶۹ هزار و ۸۵۱ مورد پرونده درباره نزاع تشکیل شده است.

۴۸۷ تن مواد مخدر کشف و ضبط شده است

منتظرالمهدی درباره شناسایی ۳۰۰ کانال تلگرامی و مجازی که در قالب مدلینگ اقدام به اخاذی و سرقت اطلاعات افراد و فعالیت‌های کلاهبردارانه انجام می‌دهند، گفت: بیش از ۹۰ درصد پرونده‌های تشکیل شده، منتج به نتیجه نمی‌شود.

تعیین تکلیف ۱۲۰ هزار نفر برای خرید خدمت سربازی

سخنگوی ناجا ادامه داد: در حوزه وظیفه عمومی ۱۶۰ هزار و ۶۳۹ نفر که امسال برای خرید جریمه سربازی ثبت‌نام کرده بودند، بیش از ۱۲۰ هزار نفر تعیین تکلیف شده‌ و بیش از ۶۵ هزار نفر کارت معافیت گرفته‌اند. تا زمان موجود است افرادی که آمارشان یک میلیون نفر است، بهتر است مراجعه کنند و به صورت نقد و اقساط نسبت به پرداخت جریمه خود و دریافت کارت پایان خدمت خود اقدام کنند.

ترافیک تهران یک کار چند لایه است

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره بودجه ناجا، گفت: امنیت هزینه‌بر است، مکاتبات زیادی با دولت و مجلس انجام شده، درباره امسال افزایش بودجه‌ای نداشته‌ایم و امیدواریم که افزایش بودجه برای پلیس در نظر گرفته شود. پلیس کارهای مهمی دارد و بازیچه نیست. ترافیک تهران یک کار چند لایه است که هم پلیس راهور، هم مردم و هم شهرداری در اجرای آن دخیل هستند. جدا از این، در کشور ما بارش‌های جوی در ترافیک بسیار نقش دارد. مهم‌ترین مأموریت پلیس در تهران با به‌ کارگیری ۴۵ هزار نیرو تلاش می‌کنند ترافیک را روان‌سازی کنند. نظم ترافیکی شامل موارد زیادی می‌شود که صبوری راننده و عدم‌نقص وسیله نقلیه و سلامت راه‌ها باعث درست رانندگی کردن و جلوگیری از ترافیک می‌شود.

منتظرالمهدی با رد ادعای عضو شورای شهر تهران درباره مصنوعی بودن ترافیک در تهران گفت: همه تلاش ما بر این است که ترافیک را روان‌سازی کنیم.

رد وجود مواد مخدر در قالب مواد خوشبوکننده

سخنگوی ناجا با رد وجود مواد مخدر در قالب مواد خوشبوکننده گفت: چنین ماده‌ای تاکنون به پلیس گزارش نشده است. «پان‌پراگ» که به تازگی تبلیغ می‌شود، جدید نیست؛ این ماده شادی‌آور امروز در قالب آدامس و پاستیل وجود دارد، اما در سبد اعتیاد ایران دسته‌بندی نمی‌شود. وزارت ارشاد مسؤول رسیدگی برای ثبت‌نام کانال‌های تلگرامی است و پلیس در این زمینه وظیفه‌ای ندارد.

وی گفت: همه مبالغی که برای جریمه خدمت سربازی واریز می‌شود، یک‌جا به حساب دولت واریز می‌شود. کسانی که نقدی پرداخت کرده‌اند، مشکلی ندارند اما افرادی که اقساطی پرداخت می‌کنند؛ به محض پرداخت آخرین قسط، کارت برایشان ارسال می‌شود.

منتظرالمهدی با اشاره به انتشار منشور حقوق شهروندی گفت: هم دولت و هم مردم باید به اجرایی شدن این اصول پایبند باشند.

سخنگوی ناجا درباره حادثه فهرج کرمان گفت: این حادثه متأسفانه رخ داده است و پلیس این قاتل را شناسایی کرده ولی وی همچنان متواری است.

وی درباره کشته شدن منافقی که در حادثه بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی حضور داشت و جسد وی در هلند و در خانه‌اش کشف شده و گمان می‌رود که بیش از ۳ ماه از زمان مرگ وی می‌گذرد، نیز گفت: در این زمینه هیچ اطلاعی ندارم و بعداً درباره آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

منتظرالمهدی گفت: پلیس یکی از مراکز ۴گانه استعلامات در کنار قوه‌قضاییه، وزارت اطلاعات و سازمان ثبت است و در کنار این سازمان‌ها فعالیت خود را تمام و کمال انجام می‌دهد.