بیمه تکمیلی خلاف عدالت است

وزیر بهداشت بیمه تکمیلی خلاف عدالت است وزیر بهداشت ضمن اشاره به مبحث بیمه‌های تکمیلی، ظرفیت‌های خالی در بیمارستان‌های دستگاه‌های دولتی اعم از تأمین اجتماعی، ‌نیروهای مسلح و… باوجود کمبود تخت در بیمارستان‌های وزارت بهداشت را مورد تأکید قرارداد و گفت: سال‌هاست که می‌گوییم وزارت بهداشت باید بتواند از ظرفیت بیمارستان‌های دستگاه‌های دولتی مختلف استفاده […]

وزیر بهداشت

بیمه تکمیلی خلاف عدالت است

وزیر بهداشت ضمن اشاره به مبحث بیمه‌های تکمیلی، ظرفیت‌های خالی در بیمارستان‌های دستگاه‌های دولتی اعم از تأمین اجتماعی، ‌نیروهای مسلح و… باوجود کمبود تخت در بیمارستان‌های وزارت بهداشت را مورد تأکید قرارداد و گفت: سال‌هاست که می‌گوییم وزارت بهداشت باید بتواند از ظرفیت بیمارستان‌های دستگاه‌های دولتی مختلف استفاده کند، اما کسی گوش نمی‌دهد.

سیدحسن‌هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که آیا می‌توان از ظرفیت بیمارستان‌های وابسته به سایر نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی برای جبران کمبود تخت در بیمارستان‌های وزارت بهداشت استفاده کرد، گفت: این حرف کاملاً درست است و صحبتی است که ما سال‌ها آن را مطرح می‌کنیم، اما کسی گوش نمی‌کند.

هاشمی تصریح کرد: این تریبون، همه را بیچاره می‌کند؛ چرا که همه می‌خواهند پشت تریبون محبوب باشند و کسی پشت سرشان صحبتی نکند، اما نمی‌توان اینطور حکومت کرد و در برخی موارد دولت‌‌ها باید مانند همان پدر و مادر خانواده افراد را تنبیه کرده، نه بگویند و تصمیم بگیرند. به عنوان مثال در حال حاضر همه گروه‌ها اعم از چپ، راست و معتدل معتقدند که پرداخت یارانه به این شکل کنونی اشتباه است، اما وقتی می‌خواهند تصمیم بگیرند، نمی‌توانند. یک نمونه دیگر هم این است که همه می‌گویند بیمه تکمیلی خلاف عدالت است، اما کسی تصمیمی در این باره نمی‌گیرد.

وزیر بهداشت گفت: بر این اساس باید بدانیم که وقتی قرار است سیاسی تصمیم بگیریم، دیگر انقلابی نیستیم.

هاشمی در ادامه صحبت‌هایش در پاسخ به سؤال ایسنا درباره ناگفته‌هایش از فوت مرحوم کیارستمی، گفت: درباره کیارستمی نکته جدیدی وجود ندارد و هرچه که بوده، گفته شده است. البته ترجیح می‌دهم در این زمینه خانواده‌شان صحبت کنند. در عین حال همه ما به قانون تمکین می‌کنیم.

هاشمی ادامه داد: ما از اولین روزهایی که مشکل برای مرحوم کیارستمی پیش آمد تا کنون، در کنار خانواده آقای کیارستمی بودیم و فکر می‌کنم این کار وظیفه‌مان بوده است. البته متأسفیم که شخصیت ارزشمندی چون «کیارستمی» را از دست دادیم و می‌توانست این اتفاق نیفتد.

وی درباره خطای پزشکی نیز گفت: البته نمی‌توان گفت که در حوزه سلامت تخلف یا خطایی صورت نمی‌گیرد، بلکه خطا یا تخلف از هر کسی و در هر لباسی به هر دلیلی ممکن است اتفاق افتد؛ چرا که هیچکس معصوم نیست و هر کسی در هر حرفه‌ای اعم از مهندس، پزشک و مدیر ممکن است خطا کند، اما مهم این است که از تخلف حمایت نکنیم و اگر کسی واقعاً تخلفی انجام داد، او را به دست قانون بسپاریم.

 

وزیر بهداشت افزود: درباره پرونده کیارستمی هم این‌که آیا واقعاً تخلف انجام شده یا خیر را قانون باید تعیین کند و این موضوع هم که آیا نسبت جرم با مجازاتی که در نظر گرفته شده، متناسب است یا خیر را هم قانون باید در موردش اظهار نظر کند.