تولید نفت به ۳ میلیون و ۹۲۰ هزار بشکه رسید

تولید نفت به ۳ میلیون و ۹۲۰ هزار بشکه رسید سازمان اطلاعات انرژی آمریکا گزارش داد که تولید نفت ایران در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی با رشد قابل توجه تقریباً ۱۹ درصدی روبه‌رو شده است. به گزارش مهر به نقل از ترند، سازمان اطلاعات انرژی آمریکا در تازه‌‌ترین گزارش خود اعلام کرد، تولید […]

تولید نفت به ۳ میلیون و ۹۲۰ هزار بشکه رسید

سازمان اطلاعات انرژی آمریکا گزارش داد که تولید نفت ایران در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی با رشد قابل توجه تقریباً ۱۹ درصدی روبه‌رو شده است.

به گزارش مهر به نقل از ترند، سازمان اطلاعات انرژی آمریکا در تازه‌‌ترین گزارش خود اعلام کرد، تولید نفت ایران از نخستین ماه سال جاری میلادی تا سپتامبر یعنی ظرف مدت ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی با ۱۸٫۸ درصد افزایش به ۳ میلیون و ۹۲۰ هزار بشکه در روز رسید.

تولید نفت ایران به همراه میعانات گازی در ماه سپتامبر به ۴ میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه در روز رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن از رشد ۸۷۰ هزار بشکه‌ای در روز برخوردار است.

این نهاد رسمی آمریکایی در گزارش خود آورده که تولید نفت ایران در ماه سپتامبر، بیش‌ترین رقم از دهه ۱۹۸۰ میلادی به بعد می‌باشد.

در همین حال، ایران حجم نفت خام و میعانات گازی خود را به‌طور جداگانه در ماه سپتامبر اعلام نکرد اما براساس گزارشات اوپک و سازمان اطلاعات انرژی آمریکا، تولید نفت خام ایران در ماه سپتامبر در حدود ۳ میلیون ۶۵۰ هزار بشکه در روز بوده است.

همچنین انتظار می‌رود صادرات نفت سنگین ایران با گرید جدید تا ۳ سال آینده به ۷۰۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کند.

 

در گزارش سازمان اطلاعات انرژی آمریکا عنوان شده که ایران قصد دارد تولید نفت خود را ظرف مدت دو تا ۳ سال آینده به ۵ میلیون بشکه در روز افزایش دهد یعنی حداقل بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز نسبت به سال ۲۰۱۰ میلادی.