۳ پالایشگاه نفتی برای فروش بنزین مجوزدار شدند

یک مقام مسؤول خبرداد ۳ پالایشگاه نفتی برای فروش بنزین مجوزدار شدند یک مقام مسؤول با اشاره به آغاز عرضه برند از اول بهمن ماه با قیمت هرلیتر هزار تومان، گفت: ۳ پالایشگاه بزرگ نفت به جمع عرضه‌کنندگان بنزین کشور پیوستند. به گزارش مهر، محمدرضا مظلومی درباره جزییات طرح عرضه بنزین برند در کشور گفت: […]

یک مقام مسؤول خبرداد

۳ پالایشگاه نفتی برای فروش بنزین مجوزدار شدند

یک مقام مسؤول با اشاره به آغاز عرضه برند از اول بهمن ماه با قیمت هرلیتر هزار تومان، گفت: ۳ پالایشگاه بزرگ نفت به جمع عرضه‌کنندگان بنزین کشور پیوستند.

به گزارش مهر، محمدرضا مظلومی درباره جزییات طرح عرضه بنزین برند در کشور گفت: از نهم آذرماه امسال دستورالعمل عرضه و فروش بنزین و فرآورده‌های نفتی در قالب شرکت‌های برند ابلاغ شد.

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام این‌که بیش از ۵۰ شرکت پس از ابلاغ بخشنامه عرضه برند به منظور مشارکت در این پروژه ثبت نام و اعلام آمادگی کرده‌اند، تصریح‌کرد: پس از انجام بررسی صلاحیت شرکت‌ها، در نهایت ۲۶ مجوز از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای شرکت‌های صاحب برند صادر شد.

این مقام مسؤول با تأکید بر این‌که پیش‌بینی می‌شود از ابتدای بهمن ماه عرضه بنزین تحت پوشش شرکت‌های برند در تمامی جایگاه‌های سوخت کشور آغاز شود، اظهارداشت: با اجرای پروژه هرچند بنزین تحت فعالیت شرکت‌های برند در کشور عرضه خواهد شد، اما تغییری در قیمت‌های مصوب فعلی اعمال نمی‌شود و فعلاً برنامه‌ای برای گرانی قیمت بنزین نداریم.

وی با یادآوری این‌که تاکنون هیچ شرکت خارجی به صورت مستقیم برای مشارکت در پروژه عرضه برند بنزین ثبت نام و اعلام آمادگی نکرده است، تأکیدکرد: با راه‌اندازی طرح عرضه بنزین به صورت برند عملاً شرکت‌های برند مسؤولیت نظارت بر نحوه عرضه بنزین و سوخت در جایگاه‌ها را برعهده دارند و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هم بر فعالیت و عملکرد شرکت‌های برند نظارت خواهد کرد.

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان این‌که هم‌اکنون حدود ۳ هزار و ۶۰۰ جایگاه سوخت در کل کشور در مدار بهره‌برداری قرار دارند، بیان‌کرد: از این تعداد جایگاه، مالکیت ۱۹۱ جایگاه سوخت در اختیار دولت بوده که با مشارکت سازمان خصوصی‌سازی واگذاری جایگاه‌های دولتی سوخت در حال انجام است.

وی همچنین با اعلام این‌که شرکت‌های صاحب برند می‌توانند علاوه بر مشارکت در خرید، نسبت به ساخت جایگاه‌های جدید سوخت هم اقدام کنند، یادآورشد: تاکنون ۳ پالایشگاه نفت اصفهان، شیراز و تبریز هم برای مشارکت در طرح عرضه برند بنزین ثبت نام و مجوزهای قانونی را اخذ کرده‌اند.

مظلومی با بیان این‌که با اجرای طرح عرضه برند قیمت بنزین کماکان به صورت هزار تومان در جایگاه‌ها عرضه می‌شود، گفت: با اجرای این پروژه، هزینه حمل و نقل و توزیع بنزین بر عهده شرکت‌های صاحب برند بوده و عملاً در این بخش هزینه‌های دولت کاهش می‌یابد.

 

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین از واگذاری عملیات تأمین سوخت هواپیما‌ها در فرودگاه‌های کشور به بخش خصوصی خبر داد و خاطرنشان‌کرد: پیش‌بینی می‌شود از ابتدای بهمن ماه امسال، صدور مجوز‌ها به شرکت‌های صاحب صلاحیت برای عرضه سوخت در فرودگاه‌ها آغاز شود.