باگ امنیتی ۴۰ درصد از وب‌سایت‌های دولتی!

باگ امنیتی ۴۰ درصد از وب‌سایت‌های دولتی!  آغوش باز برای هکرهای تازه کار! رییس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی گفت: مطابق بررسی‌های صورت گرفته بالغ بر ٤٠ درصد وب‌سایت‌ها و پرتال‌های دولتی باگ امنیتی دارند و هکرهای تازه کار می‌توانند به راحتی در این سایت‌ها نفوذ کنند. حمیدرضاهمتی در گفت‌و‌گو با مهر با بیان این‌که […]

باگ امنیتی ۴۰ درصد از وب‌سایت‌های دولتی!

 آغوش باز برای هکرهای تازه کار!

رییس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی گفت: مطابق بررسی‌های صورت گرفته بالغ بر ٤٠ درصد وب‌سایت‌ها و پرتال‌های دولتی باگ امنیتی دارند و هکرهای تازه کار می‌توانند به راحتی در این سایت‌ها نفوذ کنند.

حمیدرضاهمتی در گفت‌و‌گو با مهر با بیان این‌که کانون توسعه دهندگان فضای مجازی، وب فارسی را از لحاظ محتوایی و برنامه نویسی و کدنویسی مورد بررسی قرار می‌دهد. براین اساس، ارزیابی سایت‌های دستگاه‌های دولتی از نظر برنامه نویسی، محتوا و موضوعات امنیتی انجام شده است تا مشکلات مربوط به این سایت‌ها، به دستگاه‌ها اعلام شود.

وی گفت: برمبنای ارزیابی انجام شده از سیستم‌ها و پرتال‌های دستگاه‌های دولتی از منظر به روزرسانی بسیار ضعیف هستند و حتی پرتال‌هایی وجود دارند که بالغ بر ٥ ماه است که به‌روزرسانی نشده‌اند.

همتی با تأکید بر این‌که باگ‌‌ها و رخنه‌های پرتال‌‌ها و وب‌سایت‌های دستگاه‌های اجرایی زیاد است گفت: بالغ بر ٤٠ درصد وب‌سایت‌ها و پرتال‌های دولتی باگ امنیتی دارند و حتی هکرهای تازه‌کار هم می‌توانند وارد سیستم اطلاعاتی این وب‌سایت‌ها شوند و به آنها نفوذ کنند.

رییس کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی خاطرنشان کرد: هک شدن وب‌سایت‌های دولتی به دلیل درز اطلاعات مشکل ساز می‌شود و به همین دلیل با ارزیابی این وب‌سایت‌ها و بررسی مسایل امنیتی آنها، نتایج ارزیابی را به صورت محرمانه به دستگاه‌ها اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه پدافندسایبری در کشور اظهار امیدواری کرد که این قرارگاه بتواند در حوزه ارزیابی امنیت اطلاعات فضای وب فارسی مؤثر عمل کند.

همتی تصریح کرد: محتوای فارسی در وب به سمت پررنگ‌تر شدن پیش می‌رود و جلوگیری از کپی بیش از اندازه محتوا در این بخش می‌تواند در افزایش سهم محتوای فارسی در فضای وب مؤثر واقع شود.

 

به روزرسانی پرتال‌های دولتی یکی از الزامات توسعه دولت الکترونیک در کشور است.