ویندوز را بی‌دردسر به روز کنید!

ویندوز را بی‌دردسر به روز کنید! بسیاری از کاربران ویندوز در زمان به روزکردن این سیستم عامل و نصب وصله‌های جدید با مشکلاتی مواجه شده‌اند، اما ابزار جدید مایکروسافت می‌تواند این مشکل را حل کند. به گزارش فارس، این شرکت ابزار تازه‌ای عرضه کرده که به‌کاربران ویندوز امکان می‌دهد مشکلاتی را که در زمان به […]

ویندوز را بی‌دردسر به روز کنید!

بسیاری از کاربران ویندوز در زمان به روزکردن این سیستم عامل و نصب وصله‌های جدید با مشکلاتی مواجه شده‌اند، اما ابزار جدید مایکروسافت می‌تواند این مشکل را حل کند.

به گزارش فارس، این شرکت ابزار تازه‌ای عرضه کرده که به‌کاربران ویندوز امکان می‌دهد مشکلاتی را که در زمان به روزشدن ویندوز به وجود می‌آید، برطرف کنند. این ابزار از ویندوزهای ۷، ۸٫۱ و ۱۰ پشتیبانی می‌کند و با ویندوزهای قدیمی تر سازگار نیست.

برای دسترسی به این ابزار در ویندوز ۷ شما باید بر روی آیکون شبکه در بخش میله ابزار پایین ویندوز کلیک راست کنید و از میان دو گزینه موجود Troubleshoot problems را انتخاب کنید. پس از این کار باید دستورات ارایه شده در پنجره مربوطه را اجرا کنید تا مشکلات احتمالی شبکه را برطرف کنید و سپس Windows Update را یک بار دیگر نصب کنید تا ابزار مذکور در دسترس شما قرار بگیرد.

نکته مهم این است که ابزار یاد شده بر روی ویندوز ۸ در دسترس نیست و کاربران باید نسخه جدیدتر این ویندوز یعنی ویندوز ۸٫۱ را نصب کنند تا ابزار مذکور را بارگذاری و نصب کنند. برای استفاده از این ابزار در ویندوز ۸٫۱ باید کلید ویندوز را فشار دهید و عبارت Network problems را تایپ کنید. سپس بر روی Identify and repair network problems کیک کنید. سپس دستورات موجود را اجرا کرده و در نهایت Windows Update را اجرا کنید.

 

در مورد ویندوز ۱۰ تنها باید Windows Update Troubleshooter را بارگذاری کرده و Open or Save را در پنجره به نمایش درآمده را انتخاب کنید. بر روی Next کلیک کنید و دستورات موجود را برای حل مشکلات اجرا کنید.