تقویت ۶۷ واحدی شاخص کل بورس

تقویت ۶۷ واحدی شاخص کل بورس معامله‌گران بورس تهران دیروز شاهد نوسانی شدن قیمت سهام شرکت‌های صادرات محور به رهبری معدنی‌‌ها و سنگ آهنی‌‌ها بود هرچند که شکل‌گیری صف‌های خرید به دلیل کمین حقوقی‌‌ها برای عرضه سهام دوام چندانی نداشت. به گزارش فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات دیروز […]

تقویت ۶۷ واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران بورس تهران دیروز شاهد نوسانی شدن قیمت سهام شرکت‌های صادرات محور به رهبری معدنی‌‌ها و سنگ آهنی‌‌ها بود هرچند که شکل‌گیری صف‌های خرید به دلیل کمین حقوقی‌‌ها برای عرضه سهام دوام چندانی نداشت.

به گزارش فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات دیروز با افزایش ۶۷ واحدی روی رقم ۷۹ هزار و ۹۶۶ واحد ایستاد. شاخص کل هموزن اما با کاهش ۳۷ واحدی عدد ۱۵ هزار و ۷۷۸ واحد را تجربه کرد. همچنین شاخص سهام آزاد شناور با کاهش ۲۰ واحدی به عدد ۸۸ هزار و ۳۷۸ واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش ۸۸ واحدی به عدد ۵۶ هزار و ۹۰۰ واحد رسید که شاخص بازار دوم با کاهش ۸۳ واحدی عدد ۱۶۹ هزار و ۴۰۱ واحد را به نمایش گذاشت.

دیروز همچنین شاخص کل فرا بورس (آی‌فکس) با افزایش یک واحدی روی رقم ۸۶۲ واحد ایستاد.

براساس این گزارش دیروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با ۴۹ واحد، فولاد مبارکه با ۳۰ واحد و پتروشیمی خارک با ۲۰ واحد افزایش بالا‌ترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت پارس خودرو با ۱۹ واحد، کشتیرانی ج.ا.ا با ۱۴ واحد و ایران‌خودرو با ۱۱ واحد کاهش بیش‌ترین تأثیر منفی را بر محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات دیروز بورس تهران به بیش از ۲۲۴ میلیارد تومان بالغ شد، در حالی که در بازار نقد سهام این ارزش کم‌تر از ۱۴۲ میلیارد تومان بود که ناشی از دست به دست شدن ۹۷۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۰ هزار و ۸۳۲ نوبت داد و ستد بود.

 

طی معاملات این روز، نماد معاملاتی شرکت‌های نورد و لوله اهواز، صندوق سرمایه‌گذاری با درآمدهای ثابت امین یکم فردا، حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن آذر ۹۵، حق تقدم خرید سهام نفت پارس، گروه تولیدی مهرام، نفت پارس، نورد و تولید قطعات فولادی، افرانت، داروسازی سبحان آنکولوژی، حق تقدم خرید سهام پتروشیمی ممسنی از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های افست، گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران و حق تقدم خرید سهام سیمان شرق متوقف شدند.