آیا طلا دوباره جان می‌گیرد؟

آیا طلا دوباره جان می‌گیرد؟ تازه‌‌‌ترین بررسی بلومبرگ از کارشناسان اقتصادی نشان می‌دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تا ژوئن ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۷۴ درصد رسیده است. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، قیمت طلا طی هفته گذشته برای هفتمین بار متوالی با کاهش روبه‌رو شده است که این […]

آیا طلا دوباره جان می‌گیرد؟

تازه‌‌‌ترین بررسی بلومبرگ از کارشناسان اقتصادی نشان می‌دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تا ژوئن ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۷۴ درصد رسیده است.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، قیمت طلا طی هفته گذشته برای هفتمین بار متوالی با کاهش روبه‌رو شده است که این طولانی‌‌‌ترین روند نزولی قیمت طلا در ۱۲ سال اخیر به شمار می‌رود.

براساس این گزارش تقویت ارزش دلار آمریکا و گمانه‌زنی‌های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه‌های آینده تأثیر زیادی بر افت قیمت جهانی طلا داشته است.

فدرال رزرو آمریکا در آخرین نشست خود در سال ۲۰۱۶ میلادی نرخ بهره را ۰٫۲۵ درصد افزایش داد و اعلام کرد که احتمال دارد طی سال آینده ۳ بار نرخ بهره را افزایش دهد.

تحلیلگران اقتصادی و فعالان بازارهای بین‌المللی در بررسی بلومبرگ اعلام کرده‌اند که سیاست‌های مالی و اقتصادی ترامپ احتمالاً موجب افزایش نرخ بهره فدرال رزرو خواهد شد.

 

ترامپ وعده داده است تا طی ۱۰ سال آینده هزار میلیارد دلار در پروژه‌های زیرساختی اقتصاد آمریکا سرمایه‌گذاری کند.