تولید واقعی صنعت پتروشیمی به ۳۳ میلیون تن رسید

 تولید واقعی صنعت پتروشیمی به ۳۳ میلیون تن رسید تولید واقعی صنعت پتروشیمی از ابتدای سال تا پایان آبان بالغ بر ۳۳ میلیون و ۱۵۵هزار تن بوده است که این میزان تولید برابر با ۷۳ درصد ظرفیت اسمی و ۸۵ درصد برنامه بوده است. به گزارش ایلنا، میزان تولید صنعت پتروشیمی در آبان ماه امسال […]

 تولید واقعی صنعت پتروشیمی به ۳۳ میلیون تن رسید

تولید واقعی صنعت پتروشیمی از ابتدای سال تا پایان آبان بالغ بر ۳۳ میلیون و ۱۵۵هزار تن بوده است که این میزان تولید برابر با ۷۳ درصد ظرفیت اسمی و ۸۵ درصد برنامه بوده است.

به گزارش ایلنا، میزان تولید صنعت پتروشیمی در آبان ماه امسال بالغ بر۴٫۳۷ میلیون تن بوده است که از این مقدار یک میلیون و ۲۶۳هزار تن به فروش داخلی و یک میلیون و ۶۹۰هزار تن به صادرات اختصاص یافت.

براساس این گزارش، این صنعت ارزش‌آفرین در آبان ماه امسال بیش از ۴ میلیون و۳۷۰هزار تن تولید داشته است که از این میزان یک میلیون و ۲۶۳ هزار تن به فروش داخلی (به ارزش ۲۲۸۷۵٫۴ میلیارد ریال)، یک میلیون و ۶۹۰٫۴ هزار تن (به ارزش۷۰۱٫۶ میلیون دلار) به صادرات اختصاص یافته است.

همچنین، با در نظر گرفتن نرخ تسعیر ارز ۳۱ هزار ریال مجموع فروش کل این صنعت در دومین ماه پاییز امسال، دو میلیون و ۹۵۳ هزار تن (به ارزش ۱۴۳۹٫۶ میلیون دلار) بوده است.

گفتنی است، به ترتیب مجتمع‌های پتروشیمی ارومیه، شیراز، رجال، بیستون، فناوران، پلیمرکرمانشاه، کربن ایران، تبریز، لاله، خراسان، غدیر، قائدبصیر و اهتمام جم به ترتیب بالا‌‌ترین عملکرد تولید در این ماه را محقق کرده‌اند.

تولید واقعی صنعت پتروشیمی از ابتدای سال تا پایان آبان بالغ بر ۳۳ میلیون و ۱۵۵هزار تن بوده است که این میزان تولید برابر با ۷۳ درصد ظرفیت اسمی و ۸۵ درصد برنامه بوده است

از میزان کل تولید این صنعت در مدت یاد شده فوق، سهم ۲۰ مجتمع پتروشیمی در منطقه ماهشهر بیش از ۱۱ میلیون و ۸۶۵ هزارتن، ۱۴ مجتمع پتروشیمی در منطقه عسلویه ۱۴ میلیون و ۸۶۲ هزار تن و سهم ۱۹ مجتمع پتروشیمی در سایر مناطق کشور ۶ میلیون و ۴۲۷ هزار تن بوده است.

فعالیت‌های بازرگانی صنعت پتروشیمی در ۷ ماهه امسال حاکی از فروش کل بیش از ۲۳میلیون و ۷۹۸هزار تن بود که از این میزان سهم فروش داخلی ۱۰ میلیون و ۱۰۰هزار تن و سهم صادرات نیز ۱۳میلیون و ۶۹۷هزار تن است.

از مجموع فروش داخلی در ۷ ماهه امسال سهم مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ماهشهر ۳ میلیون و ۸۴۵ هزار تن، سهم مجتمع‌های واقع در عسلویه بیش از۴ میلیون و ۶۱۲ هزار تن و مجتمع‌های مستقر در سایر مناطق یک میلیون و ۶۴۲ هزار تن بوده است.

در بخش صادرات پتروشیمی نیز سهم ماهشهر ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن، سهم عسلویه ۷ میلیون و ۷۰۵هزار تن و سهم مجتمع‌های سایر مناطق کشور دو میلیون و ۵۹۱ هزار تن بود.

ارزیابی فروش در ماه مورد گزارش نشان می‌دهد که پتروشیمی زاگرس از نظر مقدار و پتروشیمی نوری از نظر ارزش بالا‌‌ترین عملکرد صادراتی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

همچنین، پتروشیمی بندر امام از نظر مقدار و پتروشیمی پارس از نظر ارزش، شرکت‌های فعال در بخش فروش داخلی بودند.