آغاز صادرات گندم از طریق رینگ صادراتی بورس کالا

آغاز صادرات گندم از طریق رینگ صادراتی بورس کالا صادرات گندم ایرانی براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار از طریق رینگ صادراتی بورس کالای ایران از امروز آغاز خواهد شد. به گزارش مناقصه‌مزایده از وزارت جهاد کشاورزی، با توجه به خودکفایی در تولید گندم طی سال‌جاری، در ستاد تنظیم بازار مصوب شد که این محصول از […]

آغاز صادرات گندم از طریق رینگ صادراتی بورس کالا

صادرات گندم ایرانی براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار از طریق رینگ صادراتی بورس کالای ایران از امروز آغاز خواهد شد.

به گزارش مناقصه‌مزایده از وزارت جهاد کشاورزی، با توجه به خودکفایی در تولید گندم طی سال‌جاری، در ستاد تنظیم بازار مصوب شد که این محصول از طریق بورس کالای ایران صادر شود؛ براین اساس، رینگ صادراتی بورس کالا از امروز، ۸ دی ماه، میزبان عرضه این محصول خواهد بود.

براساس اطلاعیه عرضه مندرج در سایت رسمی بورس کالای ایران، رینگ صادراتی امروز میزبان عرضه دو محموله ۱۰ هزار تنی گندم دورم است.

عرضه ۱۰ هزار تنی نخست تولید استان خوزستان و با قیمت پایه ۲۳۵ دلار و به صورت نقدی خواهد بود که موعد و محل تحویل این گندم ۱۵ دی ماه و انبار شوش خوزستان اعلام شده است.

همچنین دومین محموله گندم تولید استان خوزستان نیز به میزان ۱۰ هزار تن با تحویل بر روی عرشه کشتی (FOB) در بندر امام خمینی و با قیمت پایه ۲۴۵ دلار به صورت نقدی روی تابلوی بورس کالا می‌رود.

 

براساس این اطلاعیه، عرضه گندم صادراتی در بورس کالا، نرخ تسعیر ارز، آزاد و تسویه به صورت ریالی است.