افتتاح بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی «گناوه » با ۳۰۰ میلیون یورو اعتبار

افتتاح بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی «گناوه » با ۳۰۰ میلیون یورو اعتبار مجری طرح‌های نیروگاه خصوصی شرکت برق حرارتی، از بهره‌برداری واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گناوه با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات همزمان با سفر وزیر نیرو به استان بوشهر در روز پنجشنبه (۹ دی ماه) خبر داد. به گزارش ایرنا، مهدی خبازپیشه در نشستی […]

افتتاح بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی «گناوه » با ۳۰۰ میلیون یورو اعتبار

مجری طرح‌های نیروگاه خصوصی شرکت برق حرارتی، از بهره‌برداری واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گناوه با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات همزمان با سفر وزیر نیرو به استان بوشهر در روز پنجشنبه (۹ دی ماه) خبر داد.

به گزارش ایرنا، مهدی خبازپیشه در نشستی خبری، بیان کرد: با بهره‌برداری از واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گناوه، این نیروگاه به‌طور کامل وارد مدار می‌شود.

وی افزود: این نیروگاه در قالب دو واحدگازی و یک واحد بخار با سرمایه‌گذاری شرکت مپنا در قالب طرح‌های BOO به ظرفیت ۴۸۴ مگاوات در کیلومتر ۲۰ جاده گناوه‌ـ‌برازجان ساخته شده است.

خبازپیشه اظهار داشت: بخش گاز این نیروگاه پیش از این در دو واحد گازی به ظرفیت کل ۳۲۴مگاوات در خرداد ماه ۱۳۹۲ به بهره‌برداری رسیده است.

مجری طرح‌های نیروگاه خصوصی شرکت برق حرارتی تصریح کرد: این نیروگاه با تکیه بر توانمندی داخلی و با هدف افزایش ظرفیت شبکه برق کشور، کمک به رشد صنایع منطقه برای رفع محرومیت و اشتغال‌زایی در منطقه ساخته شده است.

وی درباره مشخصات این نیروگاه نیز گفت: نیروگاه خصوصی سیکل ترکیبی گناوه دارای دو مخزن سوخت هر یک به ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب است و بازدهی آن در شرایط ایزو ۴۹٫۵ درصد است. این نیروگاه همچنین از طریق پست ۲۳۰ کیلوولت، برق تولیدی خود را به شبکه سراسری منتقل می‌کند.

 

به گفته مجری طرح‌های نیروگاه خصوصی شرکت تولید برق حرارتی، ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی گناوه برای اجرای سیاست‌های کلان صنعت برق در حوزه جذب مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های نیروگاهی براساس قرارداد خرید برق بین سرمایه‌گذار و وزارت نیرو با اعتباری افزون بر ۳۰۰ میلیون یورو صورت گرفته است.