تأمین اعتبار اجرای دو طرح ایمیدرو با استفاده از سرمایه‌گذارخارجی

تأمین اعتبار اجرای دو طرح ایمیدرو با استفاده از سرمایه‌گذارخارجی رییس هیأت عامل ایمیدرو اعلام کرد: دو طرح الکترودگرافیتی و آلومینیم جاجرم با استفاده از تأمین اعتبار از سوی کشورهای آلمان و چین وارد مرحله اجرایی شده است. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، مهدی‌کرباسیان با بیان این‌که بعد از برجام مذاکره […]

تأمین اعتبار اجرای دو طرح ایمیدرو با استفاده از سرمایه‌گذارخارجی

رییس هیأت عامل ایمیدرو اعلام کرد: دو طرح الکترودگرافیتی و آلومینیم جاجرم با استفاده از تأمین اعتبار از سوی کشورهای آلمان و چین وارد مرحله اجرایی شده است.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، مهدی‌کرباسیان با بیان این‌که بعد از برجام مذاکره شرکت‌های معتبر بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری در ایران در حوزه معدن با استقبال مواجه شده است، افزود: پروژه آلومینیم جاجرم با یک شرکت چینی قرارداد منعقد شد که براساس آن ۴۶میلیون یورو اعتبار دو ساله با نرخ صفر درصد فعال شد.

وی ادامه داد: همچنین یک شرکت آلمانی برای اجرای طرح الکترود گرافیتی حدود ۴۰ میلیون یورو با اعتبار خود تأمین تجهیزات می‌کند که مدت آن ۳ ساله خواهد بود.

 رییس هیأت عامل ایمیدرو اظهار کرد: از حدود ۱۰ یا ۱۲ سال پیش ما در حوزه معدن با تکنولوژی‌های جهانی فاصله ایجاد شد و شرکت‌های معتبر بین‌المللی در رابطه با معدن و… رابطه خود را با ایران قطع کردند اما اکنون و پس از برجام بتدریج درحال مذاکره و ورود هستند.

 

وی تصریح کرد: اکنون در معدن روی مهدی‌آباد و طلای زرشوران از مشاور خارجی بهره گرفته‌ایم و در رابطه با محیط‌زیست نیز مشاور نروژی داریم که این‌ها تکنولوژی و پژوهش را به ایران و کارشناسان ایرانی منتقل می‌کنند.