توضیح بانک ملی درمورد خرید دستگاه‌های پول‌شمار

توضیح بانک ملی درمورد خرید دستگاه‌های پول‌شمار بانک ملی ایران در مورد مناقصه خرید دستگاه‌های پول‌شمار توضیح داد. به گزارش مناقصه‌مزایده، اخیراً در برخی رسانه‌ها ضمن اعلام این‌که بانک ملی ایران در مناقصه‌ای قصد خرید و واردات ۷۰۰ دستگاه اسکناس شمار خارجی را بر خلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دارد که این بانک ضمن تکذیب این […]

توضیح بانک ملی درمورد خرید دستگاه‌های پول‌شمار

بانک ملی ایران در مورد مناقصه خرید دستگاه‌های پول‌شمار توضیح داد.

به گزارش مناقصه‌مزایده، اخیراً در برخی رسانه‌ها ضمن اعلام این‌که بانک ملی ایران در مناقصه‌ای قصد خرید و واردات ۷۰۰ دستگاه اسکناس شمار خارجی را بر خلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دارد که این بانک ضمن تکذیب این خبر تصریح کرد.

موضوع مناقصه بانک ملی ایران خرید دستگاه‌های پول شمار ایرانی است و اساساً از شرایط الزامی مناقصه مذکور، دارا بودن پروانه معتبر و مرتبط با تولید دستگاه اسکناس شمار تولید داخل کشور است.

در اطلاعیه روابط عمومی بانک ملی ایران آمده است: تمامی دستگاه‌های مورد استفاده این بانک از تولیدات داخلی است.

بر این اساس، بانک ملی ایران به هیچ عنوان قصد خرید دستگاه خارجی را ندارد و موضوع مناقصه خرید دستگاه پول‌شمار تولید داخل بوده و صرفاً با توجه به اهمیت قطعه استارت و توقف این دستگاه‌ها (که تولید داخلی ندارد و مورد تأیید کارشناسان قوه قضاییه بوده و در مناقصات سایر بانک‌ها نیز دارای سابقه می‌باشد) در مناقصه اشاره شده به وضوح ذکر شده است.

روابط عمومی بانک ملی ایران تأکید کرده است که رسانه‌های منتقد این مناقصه «قطعه» مورد نظر را با «کالا» اشتباه تصور کرده‌اند.

که از هزاران قطعه این دستگاه‌ها، صرفاً ۳ قطعه مربوط به این موضوع می‌تواند خارجی باشد و سهم امتیاز آنها از مجموع امتیازات فنی مورد ارزیابی ۳ تا ۷ درصد می‌باشد.

 

بانک ملی ایران نه در این موضوع بلکه در کلان فعالیت‌های خود نشان داده که حمایت از تولید داخل و توسعه کشور را محور فعالیت‌های خود قرارداده که گواه آن نیز حجم عظیم تسهیلات پرداختی این بانک به بخش‌های مختلف اقتصادی کشور است.