نیازمند تغییر در شکل و ظاهر مدارس هستیم

وزیر آموزش و پرورش نیازمند تغییر در شکل و ظاهر مدارس هستیم وزیر آموزش و پرورش بر طراحی معماری مدارس جدیدالاحداث تأکید کرد و گفت: مدارس جدید باید به گونه‌ای ساخته شود که دانش‌آموز در آن احساس زندگی کردن کند و آن را خانه خود بداند. به گزارش ایرنا، فخرالدین‌دانش‌آشتیانی در آیین تودیع و معارفه […]

وزیر آموزش و پرورش

نیازمند تغییر در شکل و ظاهر مدارس هستیم

وزیر آموزش و پرورش بر طراحی معماری مدارس جدیدالاحداث تأکید کرد و گفت: مدارس جدید باید به گونه‌ای ساخته شود که دانش‌آموز در آن احساس زندگی کردن کند و آن را خانه خود بداند.

به گزارش ایرنا، فخرالدین‌دانش‌آشتیانی در آیین تودیع و معارفه رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، اظهار کرد: قدم‌های خوبی در سال‌های اخیر در زمینه نوسازی مدارس برداشته شده که جای تشکر دارد، اما امیدوارم روزی برسد که تمامی فضاهای آموزشی ما استاندارد و مطلوب باشد.

وی با اشاره به این مطلب که مشارکت مالی مهم نیست، افزود: آنچه مهم است، نگرش خیرین است و این نگرش و رویکرد خیر است که دارای ارزش معنوی است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: کار سازمان نوسازی، مایه مباهات است و ارزش باقیات‌صالحات دارد به ویژه برای کسانی که به‌طور مستقیم کار عمرانی انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم زمانی فرا برسد که در کشور، پایان فضاهای آموزشی نامطلوب را جشن بگیریم و معتقدم تعامل آموزش و پرورش با مردم و همکاری خیرین این روز را در تاریخ آموزش و پرورش رقم خواهد زد.

دانش‌آشتیانی افزود: اولین مسأله‌ای که در رویکرد جدید به آن توجه می‌کنیم، ایجاد محیط آموزشی با نشاط برای دانش‌آموزان است تا فرایند یادگیری بهتر صورت گیرد و دانش‌آموز در مدرسه احساس نشاط و شادابی کند.

وی با تأکید بر اجرای عدالت آموزشی یادآور شد: شاخص سرانه در مناطق محروم را افزایش خواهیم داد و در مرحله بعد تلاش داریم، همه شاخص‌ها را به حد مطلوب برسانیم.

دانش آشتیانی، کیفیت معماری مدارس را در تربیت دانش‌آموزان مؤثر دانست و تصریح کرد: با همکاری و همفکری اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، معماری جدیدی را برای احداث فضاهای آموزشی ترسیم خواهیم کرد.

وزیرآموزش و پرورش گفت: فضاهای آموزشی کنونی باید تغییر کند و در رویکرد جدید نظام تعلیم و تربیت، نیازمند تغییر در شکل و ظاهر مدارس هستیم.

دانش‌آشتیانی افزود: خیرین را جزیی از مجموعه خود می‌دانیم و تلاش می‌کنیم از ظرفیت آن‌ها استفاده کنیم و با مشارکت آن‌ها طرح‌های عمرانی را اجرا کنیم.

 

گفتنی است؛ دراین مراسم دکتر دانش‌آشتیانی حکم انتصاب محمدتقی‌نظرپور به سمت رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور را به وی اعطا و از زحمات چندین ساله مرتضی‌رییسی تقدیر کرد.