اکتشافات نفت و گاز پاکستان سرعت گرفت

اکتشافات نفت و گاز پاکستان سرعت گرفت رادیو دولتی پاکستان اعلام کرد که دولت این کشور روند اکتشاف منابع نفت و گاز را در مناطق «کاراک»، «کوهات» و «هانگو» از توابع ایالت خیبرپختونخوا در غرب پاکستان سرعت بخشیده است. به گزاش ایرنا، دولت پاکستان به ۸ شرکت مختلف مجوز داده تا در زمینه اکتشاف نفت […]

اکتشافات نفت و گاز پاکستان سرعت گرفت

رادیو دولتی پاکستان اعلام کرد که دولت این کشور روند اکتشاف منابع نفت و گاز را در مناطق «کاراک»، «کوهات» و «هانگو» از توابع ایالت خیبرپختونخوا در غرب پاکستان سرعت بخشیده است.

به گزاش ایرنا، دولت پاکستان به ۸ شرکت مختلف مجوز داده تا در زمینه اکتشاف نفت و گاز در مناطق یاد شده به وسعت ۳۲ هزار کیلومتر مربع فعالیت کنند. در این خبر به نام این شرکت‌ها و این‌که آیا این شرکت‌ها پاکستانی و یا خارجی هستند، اشاره نشده است.

رادیو پاکستان به نقل از منابع مطلع اعلام کرد که تا کنون ذخایری حاوی ۲۰۰ میلیون بشکه نفت و بیش از یک تریلیون فوت معکب گاز در این مناطق شناسایی شده است.

طبق ادعای برخی مقامات پاکستان، این کشور از ظرفیت بالقوه برای اکتشاف ۲۷ میلیون بشکه نفت و ۲۸۰ تریلیون فوت مکعب گاز برخوردار است، اما تنها ۳ در صد از ظرفیت بالقوه نفت و ۱۵ درصد از ظرفیت بالقوه گاز آن مورد اکتشاف و بهره‌برداری قرار گرفته‌اند.

 

پاکستان اگرچه دارای یک سری ذخایر نفت و گاز است، اما تولیدات نفت و گاز این کشور در شرایط کنونی، برای مصرف صنایع و جمعیت حدود ۲۰۰ میلیون نفری این کشور کافی نیست. این کشور در شرایط کنونی به شدت به واردات انرژی وابسته است و همزمان سعی دارد، میزان تولیدات نفت و گاز خود را افزایش دهد.