وعده‌های بودجه‌ای به سازمان سینمایی محقق نشد

  رییس سازمان سینمایی در مراسم تودیع و معارفه تعدادی از مدیران این سازمان اعلام کرد که برخی از وعده‌ها و تفاهم‌نامه‌ها در زمینه بودجه این سازمان از دو سال پیش تاکنون محقق نشده است. به گزارش مهر، دیروز مراسم تودیع و معارفه چند تن از مدیران سازمان سینمایی با حضور حجت‌ا… ایوبی، رییس سازمان […]

 

رییس سازمان سینمایی در مراسم تودیع و معارفه تعدادی از مدیران این سازمان اعلام کرد که برخی از وعده‌ها و تفاهم‌نامه‌ها در زمینه بودجه این سازمان از دو سال پیش تاکنون محقق نشده است.

به گزارش مهر، دیروز مراسم تودیع و معارفه چند تن از مدیران سازمان سینمایی با حضور حجت‌ا… ایوبی، رییس سازمان سینمایی در محل این سازمان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، رمضانعلی حیدری خلیلی که به عنوان معاون توسعه فن‌آوری و مطالعات این سازمان منصوب شده است، گفت: برای موفقیت در این عرصه نیازمند همکاری و حمایت دیگر مدیران سازمان سینمایی هستیم و تعامل مناسب میان مجموعه‌های مختلف سازمان سینمایی باعث موفقیت بیش‌تر در این سازمان می‌شود. در واقع با هم افزایی درست و مناسب می‌توانیم مأموریت‌های خود را به درستی به انجام رسانیم.

جلیل اکبری صحت نیز که از مدیریت روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به عنوان مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی انتخاب شده است، بیان کرد: من با زنده‌یاد قیصر امین‌پور به مطبوعات و با زنده‌یاد سیف‌ا… داد به دنیای روابط عمومی وارد شدم و فکر می‌کنم که امروز باید برای آن‌ها آرزوی شادی روح داشته باشم. از توجه و اعتمادی که حجت‌ا… ایوبی نسبت به من برای این سمت داشت تشکر می‌کنم. فکر می‌کنم سینمای ایران متعلق به امروز و فردا است. این سینما گذشته ما را ساخته است و امروز و فردای ما را نیز می‌سازد. ما در این عرصه یک وظیفه مهم داریم و آن مردم‌داری و با مردم بودن است.

علی جعفری، مدیرکل سابق دفتر برنامه و بودجه سازمان سینمایی نیز در مراسم تودیع خود بیان کرد: طی دو سال گذشته تلاش بسیاری برای این معاونت انجام شد و در نهایت توانستیم به جای یک ردیف بودجه ۳ ردیف بودجه داشته باشیم. البته تمام تلاش خود را کردیم تا بتوانیم در سال ۹۵ بودجه مناسبی برای سازمان سینمایی در اختیار بگیریم که متأسفانه این امر اتفاق نیفتاد، اما امیدوارم در سال ۹۶ بودجه مناسبی در اختیار سازمان سینمایی قرار گیرد.

همچنین جواد صباغ که به عنوان مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تحول اداری سازمان سینمایی انتخاب شده است، در سخنانی بیان کرد: امیدوارم بتوانیم در سال ۹۵ با همراهی و همکاری دیگر معاونت‌های سازمان سینمایی، اتفاقات خوبی را در این حوزه رقم بزنیم.

حجت‌ا… ایوبی، رییس سازمان سینمایی نیز در این مراسم گفت: همه ما در این سازمان دست به دست هم داده‌ایم تا یکی از پروژه‌های سنگین جمهوری اسلامی ایران را که همان سینما است پیش بریم. پروژه سینمای ایران با تمام مشکلات پیش روی آن پیش می‌رود و من از همه مدیران خود در این زمینه تشکر می‌کنم. خوشبختانه استقبال مردم از سینمای ایران نشان می‌دهد که عملکرد ما در این زمینه بسیار خوب بوده است. البته فکر می‌کنم اهالی سینما نیز وقتی چیزی نمی‌گویند و اعتراض نمی‌کنند یعنی همه چیز خوب است و ما هم که انتظار تقدیر و تشکر از آن‌ها نداریم.

وی ادامه داد: ما در روزهای اول فعالیت خود در سازمان سینمایی، تفاهم‌نامه‌های مختلفی امضا کردیم اما در زمان عمل هیچ کدام از این تفاهم‌نامه‌ها به مرحله اجرایی نرسید و ما ماندیم و همین بودجه اندکی که در سازمان سینمایی داریم.

رییس سازمان سینمایی با اشاره به این‌که خوشحال هستم که همه چیز در این سازمان به خوبی پیش می‌رود که جای تشکر دارد، توضیح داد: امیدوارم سال آینده سال خوبی برای سینمای ایران باشد و همه چیز به خوبی پیش رود و در حوزه بودجه از ماه رمضان خارج شویم و به دیگر ماه‌های سال برسیم.

 

وی با اشاره به زحمات رسول صادقی در مقام مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی بیان کرد: رسول صادقی، بخش عمده استرس‌های سازمان و سینمای ایران را به دوش می‌کشید. من در مقطعی نگران سلامت او شدم و فکر کردم بهتر است تا مدتی در یکی از این شاهزاده‌نشین‌های ما حضور داشته باشد و استراحت کند. از این روز رسول صادقی به بنیاد سینمایی فارابی رفت و جلیل اکبری صحت به سازمان سینمایی آمده است و امیدوارم بتوانند مثل همیشه خدمات خوبی را ارایه دهند.