نوبخت مطرح کرد:آب، محیط زیست و صندوق‌های بازنشستگی بحران ۵ سال آینده کشور

  توجه به موضوع آب، محیط زیست و صندوق‌های بازنشستگی از جمله موارد مورد اشاره نوبخت در همایش نیروی انتظامی بود. وی همچنین تأکید کرد: اگر تا ۵ سال آینده و در فضای پسابرجام نتوانیم این مسایل را حل کنیم، با بحران مواجه می‌شویم. به گزارش ایسنا، محمد باقر نوبخت در یازدهمین همایش رؤسای پلیس […]

 

توجه به موضوع آب، محیط زیست و صندوق‌های بازنشستگی از جمله موارد مورد اشاره نوبخت در همایش نیروی انتظامی بود. وی همچنین تأکید کرد: اگر تا ۵ سال آینده و در فضای پسابرجام نتوانیم این مسایل را حل کنیم، با بحران مواجه می‌شویم.

به گزارش ایسنا، محمد باقر نوبخت در یازدهمین همایش رؤسای پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی که صبح امروز در مقر مرکزی ناجا برگزار شد، اظهار کرد: برنامه ششم توسعه که با احتساب ۵ برنامه توسعه قبل از انقلاب که از سال ۱۳۲۸ آغاز شده برنامه یازدهم می‌شود نخستین برنامه‌ای است که در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تهیه و تدوین شده است.

وی اضافه کرد: اشتغال، تأمین مالی و توانمندسازی فقرا و محرومان از مواردی است که دولت به شکل فرابخشی آن را مورد توجه قرارداده است.

سخنگوی دولت توسعه حمل‌ونقل ریلی، توسعه صنایع و معادن، گردشگری و فن‌آوری اطلاعات را نیز از دیگر مواردی برشمرد که دولت برای آن برنامه‌ریزی کرده و آن را مدنظر دارد.

نوبخت با بیان این‌که امسال اولین سالی است که سایه ابر سیاه تحریم در آسمان کشور نیست، افزود: از سال ۱۳۹۱ در بحث صادرات و نقل و انتقال ارزی با محدودیت مواجه شدیم و حتی سنای آمریکا نیز پیشنهاد داد تا در ازای خرید نفت به ما غذا بدهد که این موضوع مورد موافقت قرار نگرفت.

وی با بیان این‌که دولت تدبیر و امید در وهله اول بر خود فرض می‌دانست که جلوی افزایش تحریم‌ها را بگیرد، اظهار کرد: در مرحله‌ بعد اولویت برخورد با مشکلات اقتصادی بود. خوشبختانه با اقدامات انجام شده رشد اقتصادی مثبت شده و دولت موفق شده روند فزاینده تحریم را نیز کاهش دهد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان این‌که در سال‌های اخیر تکان‌های شدیدی به پیکره اقتصاد کشور وارد شد، گفت: درآمد ۱۱۸ میلیارد دلاری ناشی از فروش نفت ابتدا به ۷۰ تا ۷۵ میلیارد دلار کاهش یافت که در مرحله‌ بعد به ۲۳ تا ۲۴ میلیارد رسید. با تمام این شرایط و با توجه به نتیجه دادن مذاکرات امروز، مقامات بلندپایه کشور علاوه بر حل مشکلات اقتصادی مردم و توجه به معیشت، بر ضرورت توجه به موضوع آب، محیط‌زیست و صندوق‌های بازنشستگی تأکید دارند، زیرا با حل نشدن این مسایل با بحران مواجه خواهیم شد.

وی با بیان این‌که بودجه سال ۱۳۹۵ اولین بودجه‌ای است که تحت فشار تحریم بسته نشده است، اظهار کرد: با توجه به این ویژگی در بودجه امسال موضوع فوق‌العاده شغل، پاداش بازنشستگان و غیره دیده شده و رییس‌جمهور نیز تأکید زیادی بر توجه به ناجا و پلیس راهور دارد و این موضوع جزو اولویت‌هاست.

سخنگوی دولت با بیان این‌که در سال‌های آینده ۴ منطقه محوری را مورد توجه قراردادیم، افزود: حاشیه شمالی کشور یا منطقه البرز غرب کشور و منطقه زاگرس و همچنین شرق و جنوب کشور جزو این ۴ محور است و در نهایت نیز با توجه به ابلاغیه مقام معظم رهبری بنا شد تا در سواحل مکران متمرکز شویم و در کنار آن به تمامی نقاط کشور نیز توجه شود.

به گفته نوبخت سواحل مکران نزدیک‌‌‌ترین راه ارتباط به اقیانوس هند و‌ آب‌های آزاد است.

 

وی به برگزاری انتخابات هفتم اسفند‌ماه نیز اشاره کرد و افزود: به عنوان سخنگوی دولت وظیفه خود می‌دانم که از مردم و همچنین نیروی انتظامی که در تأمین امنیت این انتخابات تلاش کردند قدردانی کنم.