رئیس ایمیدرو عنوان کرد

 ارائه تسهیلات صندوق بیمه معدنی ضامن حمایت از معدنکاران

معاون وزیر صنعت،‌معدن‌وتجارت، گفت: ارائه تسهیلات صندوق بیمه معدنی ضمن حمایت از معدنکاران، اشتغالزایی و رونق تولید به همراه خواهد داشت و این صندوق باید برنامه‌های خود را با هدف تحقق این مهم پیگیری کند. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع‌معدنی ایران (ایمیدرو)، نشست کنترل مدیریت صندوق […]

معاون وزیر صنعت،‌معدن‌وتجارت، گفت: ارائه تسهیلات صندوق بیمه معدنی ضمن حمایت از معدنکاران، اشتغالزایی و رونق تولید به همراه خواهد داشت و این صندوق باید برنامه‌های خود را با هدف تحقق این مهم پیگیری کند. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع‌معدنی ایران (ایمیدرو)، نشست کنترل مدیریت صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی با حضور مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره این صندوق برگزار شد. محمدرضا موثقی‌نیا؛ در در این نشست بیان داشت: حمایت این نهاد از معادن، حوزه‌های زغال‌سنگ، سنگ تزئینی، فلزی، کانی‌های صنعتی، مواد طبقه یک و واحدهای کانه‌آرایی و فرآوری را در بر می‌گیرد. وی گفت: صندوق در بخش بیمهنامه و ضمانت‌نامه سرمایه‌گذاری اکتشاف نیز خدماتی ارائه می‌کند که این موضوع در راستای توسعه اکتشافات و از اولویت‌های ایمیدرو به شمار می‌رود. معاون وزیر صنعت،‌معدن‌وتجارت، با بیان اینکه کارکرد اصلی صندوق بیمه معدنی صدور ضمانت‌نامه است، عنوان کرد: صندوق بیمه باید بر حسب بحث جغرافیا، نوع ماده معدنی، مقیاس معدن راهبردهای مختص به آن را در نظر گرفته و براساس شرایط، خدمات ارائه کند. موثقی‌نیا؛ افزود: ارائه تسهیلات صندوق بیمه معدنی ضمن حمایت از معدنکاران، اشتغالزایی و رونق تولید را به همراه خواهد داشت و این صندوق برنامه‌های خود را با هدف تحقق این مهم پیگیری کند.

راهبردهای کلان صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی

در ادامه نشست، حسن یونسیان؛ مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، طی سخنانی اعلام کرد: ضمانت‌نامه و بیمهنامه‌های این صندوق بر حسب نوع معدن به اعتباری و سرمایه‌گذاری تقسیم می‌شود که شامل حوزه‌های اکتشاف، بهره‌برداری، ماشین‌آلات حفاری، معدنی و آماده‌سازی است. حسن یونسیان؛ افزود: راهبردهای کلان صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی طبق سند استراتژی در شش بخش دنبال می‌شود. وی تصریح کرد: ارتقای توان مالی و توسعه سبد درآمدی صندوق، تنوع بخشی به سبد محصولات و خدمات، توسعه تعامل و مشارکت با نهادهای مکمل، ارتقای سطح بهره‌وری سازمانی و بلوغ سیستمی و همچنین ارتقای کیفیت و دسترسی پذیری خدمات، از راهبردهای کلان صندوق محسوب می‌شود. گفتنی است؛ صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی با هدف توسعه بخش معدن و صنایع‌معدنی و به منظور پوشش بیمه‌ای متقاضیان و سرمایه‌گذاران بخش معدن، ارائه خدمات صدور بیمه‌نامه و ضمانت‌نامه را دنبال می‌کند. این صندوق ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها را نیز در برنامه‌های خود گنجانده است.