حجت‌الاسلام رییسی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شد

حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی را به تولیت آستان قدس رضوی (ع) منصوب کردند. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است: بسم‌ا… الرحمن الرحیم جناب حجت‌الاسلام آقای حاج سید ابراهیم رییسی دامت برکاته […]

حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی را به تولیت آستان قدس رضوی (ع) منصوب کردند.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم‌ا… الرحمن الرحیم

جناب حجت‌الاسلام آقای حاج سید ابراهیم رییسی دامت برکاته

اکنون که جناب حجت‌الاسلام و المسلمین آقای طبسی رحمه‌ا… علیه پس از سال‌ها تلاش مخلصانه و موفق در خدمتگزاری به بارگاه مبارک و منور حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌آلاف‌التحیه‌و‌الثناء به سرای باقی شتافته و در جوار مضجع شریف آرمیده‌اند، جنابعالی را که خود نشأت‌یافته‌ آن دیار پر برکت، و برخوردار از صلاح و امانت، و کارآزموده در مدیریت‌های کلان می‌باشید، به تولیت آن آستان نورانی و مقدس منصوب می‌کنم و توجه آن جناب را به نکاتی معطوف می‌دارم:

۱- خدمتگزاری آستان قدس رضوی، افتخار معنوی بزرگ و زمینه‌ بهره‌مندی از روحانیت آن خورشید فروزان و تقرب به ساحت ولایت آن مهر درخشان است. این فرصت کم‌نظیر را مغتنم بشمارید و همه‌ توش و توان خود را مصروف آن سازید و سرمایه‌های معنوی را که بحمدا… از آن برخوردارید، در پرتو آن افزایش دهید.

۲- خدمت به زائران آن بارگاه مقدس به‌ویژه ضعفا و نیازمندان را از رؤوس برنامه‌های خود قرار دهید.

۳- خدمت به مجاوران و به‌ویژه مستمندان و مستضعفان وظیفه‌ دیگری است که شایسته است به آن اهتمام ورزید.

۴- آستان قدس ظرفیت فرهنگی عظیمی است که می‌تواند در فضای عمومی کشور و جهان اسلام اثرگذاری کند؛ شایسته است با کمک خبرگان فرهنگی، بیش‌ترین بهره از این ظرفیت کم‌نظیر در ترویج معارف قرآنی و مکتب اهل‌بیت(ع) گرفته شود.

۵- مجموعه‌ فضا‌‌ها و بناهای آستان قدس گنجینه منحصر به فردی از هنر معماری اسلامی و ظرایف و لطایف علمی و هنری پر مضمون ملت ایران است؛ نگهداری و نگهبانی از این موزه عظیم که در زمان تولیت فقید به نزدیک ۱۰ برابر گذشته ارتقا یافته از جمله‌ وظایف بزرگ و شایسته‌ توجه است.

۶- حفاظت از موقوفات و بهره‌گیری بهینه از آن در مصارف خود که متولی فقید بدان اهتمامی ویژه داشتند و به‌ویژه بهره‌مند ساختن تهی‌دستان نقاطی از کشور که آن موقوفات در آن قرار دارند، بر حسب گنجایش وقفنامه‌ها نیز وظیفه بزرگ دیگری است.

۷- سامان بخشیدن به بنگاه‌های اقتصادی و خدماتی آستان قدس رضوی و انضباط قانونی آن‌‌ها نیز باید همواره مد نظر بوده از آن غفلت نشود.

بار دیگر جنابعالی را به استمداد از انوار مقدسه آن مضجع روحانی که بیشک به توفیق در انجام این وظایف کمک شایانی خواهد کرد و نیز به نکته‌های ۲ و ۳ توصیه می‌کنم و رحمت و مغفرت و رضوان الهی را برای متولی فقید سعید که در مدیریت و پیشرفت این دستگاه عظیم‌السعی وافر و خالص مبذول داشتند مسألت می‌نمایم و توفیق جنابعالی و همه خدمتگزاران آن آستان رفیع را همراه با تشکر از زحمات آنان از خداوند متعال خواستارم.

والسلام علیکم و رحمه‌ا…

سید علی خامنه‌ای

 

۱۷/اسفند ماه/۱۳۹۴»