توصیه مدیرعامل بورس به مردم برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در بازارسرمایه

  مدیرعامل شرکت بورس در نشست پایان سال خود با اشاره به موضوع بررسی کارمزد معاملات در بازار سهام عنوان‌کرد: با توجه به رفع تحریم‌ها و افزایش امیدواری از بابت سودآوری شرکت‌ها هنوز هم به سرمایه‌گذاران، حضور بلندمدت در بورس توصیه می‌شود. به گزارش فارس، حسن قالیباف اصل، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران در […]

 

مدیرعامل شرکت بورس در نشست پایان سال خود با اشاره به موضوع بررسی کارمزد معاملات در بازار سهام عنوان‌کرد: با توجه به رفع تحریم‌ها و افزایش امیدواری از بابت سودآوری شرکت‌ها هنوز هم به سرمایه‌گذاران، حضور بلندمدت در بورس توصیه می‌شود.

به گزارش فارس، حسن قالیباف اصل، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران در آخرین نشست خبری خود در سال ۹۴ با ارایه گزارشی از عملکرد این بازار در یک سال گذشته گفت: در حالی ارزش بورس تهران در ابتدای امسال رقم ۲۸۱ هزار میلیارد تومان را نشان می‌داد که این رقم تا پایان امسال با رشد ۲۰ درصدی به عدد ۳۳۷ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: ارزش اسمی بازار بورس تهران نیز در حالی ابتدای سال ۹۴ از مبلغ ۴۹۰ هزار میلیارد تومان حمایت داشت که این رقم تا این لحظه با رشد ۲۰ درصدی به مبلغ ۱۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران افزود: ارزش معاملات خرد و بلوک سهام در بورس تهران در سال ۹۴ به رقم ۳۸ هزار و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان رسید، عنوان‌کرد از کل ارزش اسمی بازار بورس تهران حدود ۱۶هزار میلیارد تومان ناشی از افزایش سرمایه و مابقی بابت سرمایه جدید شرکت‌های جدید در این بازار بوده است.

 

این مقام مسؤول در برابر پرسش دیگر فارس مبنی بر این‌که با توجه به تعریف نمانگرهای مختلف برای بازار سرمایه چه برنامه‌ای برای راه‌اندازی شاخص صنعت سرمایه‌گذاری اندیشیده شده و چرا در عرضه‌های اولیه همچنان به روش حراج مستقیم کشف قیمت صورت می‌گیرد، پاسخ داد: در بازار سرمایه ایران، هم‌اکنون در کنار نماگرهای منتخب بازار برای تمامی صنایع بورسی شاخص صنعت سرمایه‌گذاری نیز وجود دارد. هم‌اکنون در بورس تهران ۳۷ صنعت وجود دارد که برای هریک از آن‌ها به‌طور جداگانه شاخص‌های بازده و قیمت تعریف شده است. با این همه بورس تهران بنا دارد در کنار تعریف شاخص حاکمیت شرکتی، شاخص بازار بدهی را نیز طراحی و به بازار ارایه دهد.