دیدارهای ایران با عربستان در کشور ثالث برگزار می‌شود

  غلامرضا بهروان، رییس کمیته مسابقات در این باره به «ورزش سه»، گفت: دیدار تیم‌های ایرانی با تیم‌های عربستانی در کشور ثالث برگزار می‌شود. به نظر من دیدار تیم‌های ایرانی با تیم‌های عربستانی در کشور ثالث برگزار می‌شود به این دلیل که شیخ سلمان یک چهره سیاسی است و با مناسبت‌های سیاسی در این سمت […]

 

غلامرضا بهروان، رییس کمیته مسابقات در این باره به «ورزش سه»، گفت: دیدار تیم‌های ایرانی با تیم‌های عربستانی در کشور ثالث برگزار می‌شود. به نظر من دیدار تیم‌های ایرانی با تیم‌های عربستانی در کشور ثالث برگزار می‌شود به این دلیل که شیخ سلمان یک چهره سیاسی است و با مناسبت‌های سیاسی در این سمت قرار گرفته است و طبیعی است که در این جریان حامی تیم‌های عربستانی باشد. این‌که ما بنشینیم و منتظر تصمیم کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در ۱۵ ماه مارس باشیم گره‌ای از مشکلات را باز نمی‌کند و باید از دیپلماسی در احقاق حق خود بهره ببریم. البته دقایقی پیش با علی کفاشیان در مالزی صحبت می‌کردم و او اذعان داشت همه تلاش خود را برای تغییر وضعیت به سود ایران به‌کار خواهد بست.

 

رییس کمیته مسابقات در پاسخ به این سؤال که اگر تیم‌های ایرانی حاضر نشوند در کشور ثالث بازی کنند چه اتفاقی خواهد افتاد، گفت: البته من نظر شخصی خود را گفتم و اصلاً دوست ندارم این اتفاق رخ دهد منتهی تأکیدم بر این است باید از همه اهرم‌ها به خصوص دیپلماسی برای احقاق حق خود استفاده کنیم. اگر کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا رأی به این دهد و باشگاه‌ها تمکین نکنند قطعاً محرومیت تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین جریمه نقدی در انتظار ما خواهد بود.