رهبر انقلاب اعضای شورا و مدیر حوزه علمیه خراسان را منصوب کردند

حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای با صدور حکمی دبیر و اعضای شورای عالی و مدیر حوزه علمیه خراسان را منصوب کردند. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت ا… خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی دبیر و اعضای شورای عالی، و مدیر حوزه علمیه خراسان را منصوب کردند. متن […]

حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای با صدور حکمی دبیر و اعضای شورای عالی و مدیر حوزه علمیه خراسان را منصوب کردند.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت ا… خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی دبیر و اعضای شورای عالی، و مدیر حوزه علمیه خراسان را منصوب کردند.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

«بسم ا… الرّحمن الرّحیم

حوزه‌ علمیه‌ مشهد مقدس یکی از کهن‌‌ترین و پر بار‌ترین مراکز علمی تشیع و مَهد پرورش بزرگان نام‌آور در دانش‌های عقلی و نَقلیِ اسلامی در طول چندین قرن است. مجاورت بارگاه منور رضوی علیه آلاف التحیه مایه‌ جذب علمای برجسته‌‌ای از دیگر حوزه‌های علمیه نیز به این دیار علم و معنویت شده و در دوره‌های گوناگون به سرمایه‌ ارزشمند آن افزوده است.

اکنون این حوزه با سوابق علمی و تاریخی و سیاسی کم‌نظیر، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گسترش کمی و کیفیِ در خور توجهی یافته و ظرفیت شایانی برای پرورش علما و محققان اسلامی در رشته‌های گوناگون پدید آورده است. شکوفایی این ظرفیت نیازمند مدیریتی جامع و پویا است، بدین لحاظ حضرات آیات و حجج اسلام آقایان حاج سید حسن مرتضوی، حاج شیخ رجبعلی رضازاده، حاج شیخ مهدی مروارید، نماینده‌ اینجانب در استان، تولیت آستان قدس رضوی، حاج شیخ محمدباقر فرزانه، و حاج سید مصباح عاملی را به عضویت شورای عالی حوزه و جناب آقای فرزانه را به دبیری این شورا و جناب آقای عاملی را به مدیریت حوزه منصوب می‌کنم. انتظار می‌رود که این ترکیب کارآمد و کامل با برنامه‌ زمان‌دار بتواند زمینه‌ بالندگی و ظهور ده‌ها نظریه‌پرداز در هر یک از عرصه‌های مورد نیاز جامعه اسلامی از جمله فقه و کلام و تفسیر و حدیث، و صد‌ها پژوهشگر و نویسنده و سخنران و قاضی و دیگر متصدیان شئون علمی و اجتماعیِ اسلامی را فراهم سازد. لازم میدانم از زحمات و خدمات ارزشمند فقید سعید مرحوم حجة‌الاسلام و المسلمین آقای طبسی رضوان‌ا… علیه در این مسؤولیت مهم یاد کرده و علو درجات ایشان را از خداوند متعال مسألت نمایم.

والسلام علیکم و رحمه‌ا…

 

سید علی خامنه‌ای۱۸/اسفند ماه/۱۳۹۴»