تورم تولیدکننده بخش صنعت کاهش یافت

  شاخص قیمت تولید‌کننده بخش صنعت در فصل پاییز سال ۱۳۹۴ به عدد ۱۸۹٫۱ رسید که نسبت به فصل گذشته ۱٫۸ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل (نرخ تورم نقطه به نقطه) تولید‌کننده بخش صنعت) ۲٫۸ درصد کاهش داشته است. به گزارش ایسنا، براساس اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، درصد تغییرات […]

 

شاخص قیمت تولید‌کننده بخش صنعت در فصل پاییز سال ۱۳۹۴ به عدد ۱۸۹٫۱ رسید که نسبت به فصل گذشته ۱٫۸ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل (نرخ تورم نقطه به نقطه) تولید‌کننده بخش صنعت) ۲٫۸ درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایسنا، براساس اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، درصد تغییرات شاخص کل در ۴ فصل منتهی به فصل پاییز سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم تولید‌کننده کل بخش صنعت) ۱٫۸ درصد است.

همچنین شاخص بخش «صنایع تولید زغال‌سنگ – پالایشگاه‌های نفت» با ۲٫۹ درصد کاهش نسبت به فصل قبل ۱۶۰٫۱ بیش‌ترین تأثیر را در کاهش شاخص کل در سال جاری داشته است.

رشته «فعالیت تولید فرآورده‌های نفتی تصفیه‌شده» با ۰٫۳ درصد نسبت به فصل قبل بیش‌ترین تأثیر را در کاهش شاخص این بخش داشته است.

شاخص قیمت بخش «تولید فلزات اساسی» با ۶٫۴ کاهش نسبت به فصل قبل به عدد ۱۷۲٫۶ رسید این بخش رتبه دوم تأثیر‌گذاری در کاهش شاخص کل را به خود اختصاص داده است.

رشته فعالیت «تولید محصولات اولیه آهن و فولاد» با ۶٫۸ درصد کاهش نسبت به فصل قبل بیش‌ترین تأثیر را در کاهش شاخص این بخش داشته است.

شاخص قیمت بخش «صنایع مواد غذایی و آشامیدنی» با یک درصد کاهش نسبت به فصل قبل و رسیدن به عدد ۲۳۵٫۳ رتبه سوم تأثیر‌گذاری در کاهش شاخص کل را به خود اختصاص داده است.

رشته فعالیت‌های «کشتار دام و طیور» با ۱۷٫۷ درصد و «تولید نوشابه‌های غیرالکی گازدار» با ۲٫۹ درصد کاهش نسبت به فصل قبل به ترتیب بیش‌ترین تأثیر را در کاهش شاخص این بخش داشته‌ است.

بخش‌های «تولید محصولات سیگار، تنباکو » با ۲۵٫۱ درصد تولید« منسوجات» با ۱٫۳ درصد، « تولید محصولات کانی غیرفلزی» با ۰٫۵ درصد کاهش نسبت به فصل قبل به ترتیب در رتبه‌های بعدی در شاخص کل داشته‌اند.

 

شاخص مربوط به بخش «تولید سریع وسایل حمل‌ونقل»، نسبت به فصل قبل بدون تغییر بوده است.