گوگل ۷۶ میلیون درخواست حذف مطلب به علت نقض کپی‌رایت دریافت کرد

  مقابله با سایت‌های ناقض کپی‌رایت بر مبنای قانون digital Millennium Copyright Act مصوب سال ۱۹۹۸ آمریکا صورت می‌گیرد که مجازات‌هایی را برای متخلفان در نظر گرفته است. گوگل در ماه گذشته ۷۶ میلیون درخواست برای حذف لینک به مطالب ناقض کپی‌رایت دریافت کرده که این رقم نسبت به سال قبل دو برابر شده است. […]

 

مقابله با سایت‌های ناقض کپی‌رایت بر مبنای قانون digital Millennium Copyright Act مصوب سال ۱۹۹۸ آمریکا صورت می‌گیرد که مجازات‌هایی را برای متخلفان در نظر گرفته است.

گوگل در ماه گذشته ۷۶ میلیون درخواست برای حذف لینک به مطالب ناقض کپی‌رایت دریافت کرده که این رقم نسبت به سال قبل دو برابر شده است.

به گزارش ایتنا، درخواست‌کنندگان از گوگل خواسته‌اند تا لینک به این نوع مطالب را از جستجوگر خود حذف کند. تعداد این درخواست‌ها در ماه فوریه سال ۲۰۱۵ تنها ۳۴ میلیون مورد بوده است.

با توجه به این‌که گوگل مهم‌ترین ابزار در نزد میلیون‌‌ها نفر از مردم جهان برای یافتن محتواست، تولیدکنندگان محتوا نسبت به نحوه نمایش اطلاعات خود در این جستجوگر حساسیت زیادی دارند و نسبت به سرقت مطالب خود و کپی شدن آن‌ها در سایت‌های دیگر واکنش جدی نشان می‌دهند و آن‌ها معتقدند این سایت‌های کپی‌کار باعث به خطر افتادن اعتبار، کاهش درآمد و … می‌شوند.

در برخی از این سایت‌ها نیز بدافزار‌ها و کدهای معیوبی مخفی می‌شود تا کاربران را به بهانه خواندن مطالب جذاب کپی شده جذب کرده و رایانه‌های آن‌ها را آلوده کنند.

 

گوگل خود برای مقابله با سایت‌های ناقض کپی‌رایت و حقوق مالکیت معنوی اعلام کرده که رتبه‌بندی آن‌ها را کاهش می‌دهد تا در جستجوگر گوگل در صفحات اول نمایش داده نشوند. بنابراین سایت‌هایی که لینک به آن‌ها به این علت از جستجوگر گوگل حذف شود درجه‌بندی ضعیفی دریافت می‌کنند.