آب نبات چوبی محبوب‌‌ترین نسخه از اندروید شد

  عرضه اطلاعات به روز شده در مورد میزان استقبال از نسخه‌های مختلف سیستم عامل اندروید نشان می‌دهد که آب نبات چوبی یا Lollipop محبوب‌‌ترین نسخه از سیستم عامل یاد شده است. به گزارش فارس به نقل از انگجت، آماری که توسط گوگل منتشر شده نشان می‌دهد ۳۶٫۱ درصد از کاربران از Lollipop استفاده می‌کنند […]

 

عرضه اطلاعات به روز شده در مورد میزان استقبال از نسخه‌های مختلف سیستم عامل اندروید نشان می‌دهد که آب نبات چوبی یا Lollipop محبوب‌‌ترین نسخه از سیستم عامل یاد شده است.

به گزارش فارس به نقل از انگجت، آماری که توسط گوگل منتشر شده نشان می‌دهد ۳۶٫۱ درصد از کاربران از Lollipop استفاده می‌کنند و نسخه کیت کت با محبوبیت ۳۴٫۳ درصدی در رتبه دوم است.

آمار مذکور که مربوط به اواخر ماه مارس است نشان دهنده نزول نسخه کیت کت است که تاچندی قبل از نظر محبوبیت در دررتبه اول بود.

Lollipop که ۱۶ ماهی از عرضه آن می‌گذرد، احتمالاً در ماه‌های آینده باید با رقیب تازه خود یعنی نسخه Marshmallow اندروید دست و پنجه نرم کند که ۵ ماهی است از سوی گوگل در دسترس کاربران قرار گرفته است. تعداد کاربران این نسخه از اندروید ظرف یک ماه اخیر دوبرابر شده و به ۲٫۳ درصد افزایش یافته است. پیش‌بینی می‌شود با عرضه گسترده گوشی‌های پرچمدار جدید شرکت‌های ال‌جی و سامسونگ که مجهز به تازه‌‌ترین نسخه از اندروید هستند، سهم آن هم در میان کاربران بیش‌تر شود.

 

بعد از کیت کت و لولیپاپ، نسخه Jelly Bean با سهم ۲۲٫۲ درصدی در رتبه سوم است و Gingrbread، Icecream و Froyo با سهم‌های ۲٫۶، ۲٫۳ و ۰٫۱ درصدی در رتبه‌های بعدی هستند.