پیش‌بینی ۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید در پتروشیمی

  یک کارشناس پتروشیمی از احتمال جذب ۳ تا ۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید در بخش پتروشیمی طی سال آینده خبر داد. علی فاطمی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز، در خصوص پیش‌بینی تجارت پتروشیمی در سال ۹۵، عنوان کرد: به نظر می‌رسد که با توجه به اجرایی شدن برجام بتوان سرمایه‌گذاری‌هایی در حدود ۳ تا ۵ […]

 

یک کارشناس پتروشیمی از احتمال جذب ۳ تا ۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید در بخش پتروشیمی طی سال آینده خبر داد.

علی فاطمی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز، در خصوص پیش‌بینی تجارت پتروشیمی در سال ۹۵، عنوان کرد: به نظر می‌رسد که با توجه به اجرایی شدن برجام بتوان سرمایه‌گذاری‌هایی در حدود ۳ تا ۵ میلیارد دلار را پیش‌بینی کرد.

وی در خصوص کشورهای سرمایه‌گذار در سال ۹۵ گفت: بخشی از این سرمایه‌گذاری‌ها مربوط به پول‌های ایران در چین است که می‌تواند به صورت سرمایه‌گذاری منتقل شود. در عین حال بخشی از این سرمایه‌گذاری‌ نیز می‌تواند از سوی هند صورت گیرد.

فاطمی در خصوص احتمال حضور اروپایی‌‌ها برای سرمایه‌گذاری در پتروشیمی، عنوان کرد: به نظر می‌رسد که کشورهای اروپایی نیز مشتاق سرمایه‌گذاری هستند و شاید بتوان به سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری این کشور‌ها امید داشت.

 

این کارشناس پتروشیمی عنوان کرد: پیش از این ۱۰۰ پروژه در بخش‌های مختلف پتروشیمی تعریف شده که می‌تواند از طریق سرمایه‌گذاری‌های جدید به سرانجام برسد. هرچند که پیش از این ظرفیت‌های خالی در حوزه پتروشیمی به چشم می‌خورد اما با توجه به افزایش تولید که در فازهای مختلف پارس جنوبی صورت گرفته، این ظرفیت‌ها در حال تکمیل شدن است.