نفت خام به کف قیمت رسید

  تحلیلگران می‌گویند: نفت خام احتمالا سرانجام به کف قیمت خود رسیده است. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری ان‌بی‌سی، جودی گانزبرگ، رییس بخش بازار و دارایی‌های استاندارد‌‌اندپورز می‌گوید: دو مسأله وجود دارد که به ما نشان می‌دهد که قیمت نفت احتمالاً به کف بازار رسیده بوده است. بازارهای سهام انرژی از اکتبر […]

 

تحلیلگران می‌گویند: نفت خام احتمالا سرانجام به کف قیمت خود رسیده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری ان‌بی‌سی، جودی گانزبرگ، رییس بخش بازار و دارایی‌های استاندارد‌‌اندپورز می‌گوید: دو مسأله وجود دارد که به ما نشان می‌دهد که قیمت نفت احتمالاً به کف بازار رسیده بوده است.

بازارهای سهام انرژی از اکتبر عملکرد بهتری نسبت به اوراق‌ قرضه انرژی داشته‌اند و این امر خوش‌بینی زیادی را در بازار نشان می‌دهد. عامل دیگر این است که ظرف ۳ روز در ماه گذشته ما شاهد یک افزایش ۱۵ درصدی در قیمت نفت بوده‌ایم. قیمت نفت یک افزایش ۲۰ درصدی داشته است.

قیمت نفت در تمام طول سال به دلیل مازاد عرضه و نگرانی درباره رشد جهانی تحت فشار بوده است، اما نفت آمریکا در هفته گذشته یک افزایش قیمت ۶ درصدی را تجربه کرد و این افزایش به دیگر کالا‌ها نیز سرایت کرد.

روز چهارشنبه قیمت سنگ آهن حدود ۲۰ درصد افزایش داشت که بیش‌ترین افزایش یک روزه را تاکنون تجربه کرد. هفته گذشته قیمت مس نیز به بالا‌ترین سطح چهارماه اخیر رسید.

گانزبرگ می‌گوید: وقتی قیمت نفت بالا می‌رود دیگر کالا‌ها نیز افزایش قیمت پیدا می‌کنند.

 

این در حالی است که گلدمن ساش به سرمایه‌گذاران در خصوص خرید در این شرایط هشدار داده است چرا که بازار کنونی به دنبال تحریک است، تغییرات و عرضه دوباره، افزایش قیمت زودهنگامی را به وجود آورده که به عقیده ما پایدار نخواهد بود.