مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:توزیع گازوییل سبب صرفه‌جویی در سوخت شد

    مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با اجرای طرح تخصیص گازوییل به ازای پیمایش، نسبت به مدت مشابه پاسال در مصرف سوخت صرفه‌جویی شد. به گزارش شانا، ناصر سجادی ضمن تشریح روند اجرایی طرح تخصیص گازوییل به ازای پیمایش گفت: وسایل نقلیه‌ای که از طریق این طرح گازوییل دریافت می‌کنند همگی […]

 

 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با اجرای طرح تخصیص گازوییل به ازای پیمایش، نسبت به مدت مشابه پاسال در مصرف سوخت صرفه‌جویی شد.

به گزارش شانا، ناصر سجادی ضمن تشریح روند اجرایی طرح تخصیص گازوییل به ازای پیمایش گفت: وسایل نقلیه‌ای که از طریق این طرح گازوییل دریافت می‌کنند همگی عمومی هستند، از این رو آن‌ها شناسایی و دسته‌بندی شدند و با کارت بدون محدودیت، سوخت دریافت می‌کنند بنابراین از این طریق ساماندهی شدند.

وی در ادامه این گردهمایی که به‌منظور قدردانی از مجریان طرح ملی تخصیص گازوییل به ازای پیمایش برگزار شد، افزود: از سال ٨٦ مطالعه برای ایجاد راهکارهای منجر به‌صرفه‌جویی آغاز شد که در همین زمینه ۳ طرح آزمایش شد؛ نخست، پیوند کارت به خودرو بود تا از پراکندگی کارت‌ها جلوگیری شود، اما نتایج نشان داد این طرح قابل‌اتکا نیست و طرح دیگر استفاده از سازوکارهایی مانند GPS و پیمایش بود و همین‌طور سومین طرح که یک پروژه پژوهشی بزرگ بود، توزیع خودکار (اوتماتیک) سوخت تعریف شد که در بازه زمانی سال‌های ٩٠-٨٩ اجرا شد و اجرای این پروژه خطرپذیری زیادی داشت، بنابراین نباید در حمل‌ونقل عمومی خطرپذیری کرد، بنابراین از آن گذشتیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه داد: دو سال پیش برای استفاده از اطلاعات بارنامه با در نظر گرفتن الزام‌های فنی، بررسی‌هایی انجام و تغییرهایی ایجاد شد و به دنبال آن و مصوبه دولت، گروهی راهبردی با برگزاری ٥٠ جلسه، تشکیل شد، همین‌طور گروهی به‌عنوان گروه پایش به‌منظور ارزیابی مشکلات شکل گرفت.

سجادی به عملکرد پنج ماهه اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، ١٤ درصد صرفه‌جویی در مصرف گازوییل ایجاد شد و آمار‌ها نشان می‌دهد که نسبت مدت مشابه پارسال صرفه‌جویی شده است.

وی گفت: ایجاد محدودیت تحویل سوخت برای خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث، فاقد معاینه فنی و ایجاد محدودیت برای سوخت‌رسانی برای گروه خاصی از خودرو‌ها در مسیر مشخص هماکنون امکان‌پذیر است.

سجادی در این نشست با اشاره به نمای مفهومی سامانه طرح، سازوکار توزیع سوخت از طریق پیمایش را تشریح کرد.

در این گردهمایی که در محل شرکت ملی پالایش و پخش برگزار شد با حضور سید کاظم وزیری‌هامانه، قائم‌مقام وزیر نفت از برنامه‌ریزان این طرح از نهادی مختلف قدردانی شد.

 

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰