مشاور وزیر نیرو:پروژه‌های سدسازی با بهانه‌گیری کنار گذاشته نمی‌شوند

  مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به این‌که وزارت نیرو با توجه به تغییر شرایط، طرح‌های توسعه منابع آب را مورد بازنگری قرار می‌دهد، گفت: نباید انتظار داشت به بهانه‌های گوناگون طرح‌های مورد نیاز کشور از دستور کار خارج شوند. به‌گزارش ایسنا، محمد حاج‌رسولی‌ها، مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع […]

 

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به این‌که وزارت نیرو با توجه به تغییر شرایط، طرح‌های توسعه منابع آب را مورد بازنگری قرار می‌دهد، گفت: نباید انتظار داشت به بهانه‌های گوناگون طرح‌های مورد نیاز کشور از دستور کار خارج شوند.

به‌گزارش ایسنا، محمد حاج‌رسولی‌ها، مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در گردهمایی مدیران بخش آب کشور با بیان این‌که در این نشست‌‌ها مسایل مختلفی ملی، راهبردی، منابع انسانی و غیره مورد بررسی قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: طرح احیا و تعادل بخشی به سفره‌های آب زیرزمینی از مهم‌ترین مباحث جاری ماست که این نشست نیز توجهی شایسته به آن نشان می‌دهد.

حاج رسولی‌‌ها با بیان این‌که مسأله سدسازی امروز تبدیل به یک موضوع پرچالش در کشور شده است، تصریح کرد: بررسی این موضوع نیز در دستور کار ما قرار دارد.

مشاور وزیر نیرو در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مدیران عامل آب‌های منطقه‌ای گفت: ضروری است بیش از پیش با رسانه‌ها تعامل داشته باشید تا امکان پاسخگویی به شایعات و شبهات فراهم شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به این‌که ۱۴۲ سد در کشور ردیف بودجه دارند، افزود: از این تعداد، پیرامون ۹۳ سد هیچ گونه‌ای حرف و حدیثی وجود ندارد و از ابتدای سال ۹۰ نیز سیاست ما بر این قرار گرفت که صرفاً اجرای برخی سد‌ها در اولویت قرار بگیرد و بعضی از طرح‌ها را متوقف کردیم.

 

وی افزود: ما هیچ گونه تعصبی نداریم و با توجه به تغییرات در طرح‌ها بازنگری می‌کنیم ولی نمی‌توان به بهانه‌های واهی، پروژه‌های مورد نیاز کشور را کنار گذاشت.