منتظر گران شدن قیمت طلا باشید

  تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می‌دهد که اکثر کارشناسان اقتصادی و سرمایه‌گذاران بین‌المللی بر این باورند که قیمت جهانی طلا طی هفته آینده نیز افزایش خواهد یافت. به گزارش ایستانیوز به نقل از کیتکونیوز، نظرسنجی حاکی است که بیش‌تر کارشناسان اقتصادی و فعالان بازارهای بین‌المللی بر این باورند که قیمت طلا در کوتاه مدت […]

 

تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می‌دهد که اکثر کارشناسان اقتصادی و سرمایه‌گذاران بین‌المللی بر این باورند که قیمت جهانی طلا طی هفته آینده نیز افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایستانیوز به نقل از کیتکونیوز، نظرسنجی حاکی است که بیش‌تر کارشناسان اقتصادی و فعالان بازارهای بین‌المللی بر این باورند که قیمت طلا در کوتاه مدت روند صعودی خود را ادامه خواهد داد.

قیمت طلا پس از برگزاری نشست بانک مرکزی اروپا با افزایش نسبی روبه‌رو شد و نزدیک به بالاترین سطح در ۱۳ ماه گذشته رسیده است.

این هفته ۱۰۸۵ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز شرکت کرده‌اند که ۸۲۹ نفر معادل ۷۷ درصد به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده رأی داده اند.

۱۷۵ نفر معادل ۱۶ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش روبه‌رو خواهد شد و ۸۱ نفر معادل ۷ درصد نیز تأکید کردند قیمت طلا در کوتاه مدت تغییر چندانی نخواهد داشت.

اکثر تحلیلگران اقتصادی نیز در این نظرسنجی اعلام کردند قیمت طلا با افزایش بیش‌تری مواجه خواهد شد. ۱۱ کارشناس ارشد اقتصادی در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند که از این تعداد ۷ نفر معادل ۶۴ درصد پیش‌بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبه‌رو می‌شود.

۲ کارشناس اقتصادی معادل ۱۸ درصد به کاهش قیمت طلا رأی داده‌اند و ۲ نفر معادل ۱۸ درصد نیز تأکید کردند قیمت طلا طی هفته آینده تغییر نخواهد داشت.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، قیمت طلا احتمالاً طی روزهای آینده تحت تأثیر برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا قرار خواهد داشت. نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا چهارشنبه پایان خواهد یافت.

بسیاری از تحلیلگران اقتصادی و فعالان بازارهای بین‌المللی بر این باورند که فدرال رزرو در نشست آتی نرخ بهره را تغییر نخواهد داد.

گزارش سایت طلا حاکیست، برخی کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند که قیمت طلا در آستانه نشست فدرال رزرو به خاطر نوسانات ارزش دلار و گمانه‌زنی‌های مربوط به نرخ بهره، تغییرات زیادی خواهد داشت.

گروهی از تحلیلگران بازار طلا نیز بر این باورند که کاهش ارزش دلار در برابر یورو پس از اعلام تصمیم اخیر بانک مرکزی اروپا و اظهارات ماریو دراگی نشان می‌دهد که قیمت طلا در کوتاه مدت به روند صعودی خود ادامه می‌دهد.

بسیاری از سرمایه‌گذاران بین‌المللی با توجه به کاهش شاخص سهام در بازارهای بین‌المللی و نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی جهان، بار دیگر به طلا تمایل پیدا کرده‌اند.