توزیع اسکناس نو در بانک‌ها آغاز شد

  براساس دستور بانک مرکزی، توزیع اسکناس‌های نو به میزان کافی از طریق شعب منتخب در اختیار مردم قرار گرفته است. به گزارش مهر، براساس دستور بانک مرکزی به برخی از بانک‌ها و تعیین شعب منتخب عرضه اسکناس نو در شعب منتخب بانک‌ها آغاز شد. بر این اساس بانک مرکزی اسکناس نو را در اختیار […]

 

براساس دستور بانک مرکزی، توزیع اسکناس‌های نو به میزان کافی از طریق شعب منتخب در اختیار مردم قرار گرفته است.

به گزارش مهر، براساس دستور بانک مرکزی به برخی از بانک‌ها و تعیین شعب منتخب عرضه اسکناس نو در شعب منتخب بانک‌ها آغاز شد. بر این اساس بانک مرکزی اسکناس نو را در اختیار این بانک‌ها به میزان تعیین شده قرار می‌دهد.

اسامی شعب منتخب بانک‌ها جهت توزیع اسکناس نو در استان تهران، از سوی بانک مرکزی به بانک‌های مربوطه اعلام شده و شعب به مدت ۵ روز این اسکناس‌‌ها را توزیع خواهند کرد. هر ساله در آستانه فرا رسیدن سال نو این اقدام از سوی نظام بانکی صورت می‌گیرد.

توزیع اسکناس‌های نو یکی از برنامه‌های پایان سال بانک‌ها برای تأمین نیازهای مردم، سازمان‌ها و شرکت‌ها است که براساس برنامه‌ریزی بانک مرکزی، توزیع اسکناس‌های نو به بازار از طریق شعب منتخب و بانک‌های عامل انجام می‌شود.

اسکناس نو در شعبه‌های منتخب بانک‌های اقتصاد نوین، پاسارگاد، پست بانک، رفاه، سپه، کارآفرین، صادرات، ملت و ملی استان تهران ارایه می‌شود، همچنین به‌طور همزمان توزیع اسکناس نو در سایر استان‌ها با نظارت ناظران پولی بانک مرکزی از طریق شعبه‌های منتخب آغاز می‌شود.

 

با توجه به حضور ناظر پولی بانک مرکزی در استان‌ها، توزیع اسکناس نو به مشتریان در استان‌ها براساس برنامه‌ریزی‌های استانی صورت می‌گیرد.